Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Starościna i Starosta dożynek

Wtorek, 23 sierpnia 2016, 9:03
Autor: red
Marcinowice: Starościna i Starosta dożynek
Fot. UG Marcinowice
Oto Starostowie tegorocznych dożynek gminy Marcinowice – Beata Pater oraz Michał Kot.

Beata Pater to rodowita mieszkanka gminy Marcinowice, która będzie pełnić zaszczytną funkcję starościny tegorocznych dożynek.

Beata Pater urodziła się i wychowała w Mysłakowie, gdzie prowadzi ponad 20 hektarowe gospodarstwo przejęte po rodzicach. Uprawia głównie pszenicę, rzepak, buraki i ziemniaki. Przy gospodarstwie znajduje się również mały sad czereśniowy i malinowy. Nie obce są jej sprawy związane z księgowością i rachunkowością, a także z rozliczaniem dotacji unijnych, z których korzystało gospodarstwo.

W wolnej chwili Pani Beata oddaje się swojej pasji, którą są kwiaty i jej przydomowy ogród. Lubi również posłuchać muzyki.
- To zaszczyt i wielkie zobowiązanie pełnić funkcję starościny tegorocznych dożynek – mówi Pani Beata. - Zrobię wszystko aby godnie reprezentować wszystkich rolników, którzy w trakcie żniw ciężko pracują na swoich gospodarstwach.

Starostą tegorocznych dożynek będzie mieszkaniec Tworzyjanowa Michał Kot.

Pan Michał ma 28 lat i od trzech kadencji pełni funkcję sołtysa Tworzyjanowa. Co ciekawe, obejmując tę funkcję po raz pierwszy, był wówczas najmłodszym sołtysem w Polsce. Jego rodzinne gospodarstwo liczy ponad 43 hektary. Uprawia na nim zboże i rzepak.

Pan Michał, na co dzień mąż Beaty i ojciec 1,5 rocznego Olafa, na gospodarce zajmuje się praktycznie wszystkim.
– Zawód rolnika nie wiąże się dziś wyłącznie z ziemią – mówi. – Dzisiaj rolnik musi być dobrym menadżerem, księgowym, mechanikiem, a nawet ślusarzem. – dodaje Pan Michał.

W wolnym czasie pełni służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Tworzyjanowie. Interesuje się polityką i sportem – w szczególności piłką nożną.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group