Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 874
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Starostwo nagrodziło najlepszych

Środa, 7 września 2011, 18:46
Aktualizacja: Czwartek, 8 września 2011, 10:13
Autor: Starostwo Powiatowe
Świdnica: Starostwo nagrodziło najlepszych
Fot. Starostwo Powiatowe
Ponad 59 tysięcy złotych otrzymali najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu. Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa wraz z Zarządem Powiatu nagrodził najlepszych tegorocznych maturzystów oraz uczniów, którzy w różnych olimpiadach, konkursach oraz zawodach sportowych reprezentowali nasz powiat na forum ogólnopolskim. Nagrody pieniężne otrzymało w sumie 172 uczniów.

Czeki na kwotę od 200 do 500 zł wręczone zostały 27 najlepszym w powiecie maturzystom, 83 olimpijczykom oraz 62 sportowcom. Najlepsi maturzyści wytypowani z każdej szkoły ponadgimnazjalnej naszego powiatu otrzymali po 500 zł. Uczelnie wyższe tylko czekają na takich uczniów. Bez problemu na wymarzoną uczelnię dostali się Jakub Zwolański i Patryk Stopyra – absolwenci Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu, którzy otrzymali najwięcej punktów z egzaminu maturalnego spośród wszystkich tegorocznych maturzystów naszego powiatu, wynoszący 97,60% i 96,40%. Równie imponujące wyniki z matury - 95,40% i 95,20% - uzyskali Natalia Jóźwiak i Hubert Jaworski z II LO w Świdnicy.

Wśród olimpijczyków i zwycięzców prestiżowych konkursów znaleźli się laureaci zmagań z zakresu wiedzy hotelarskiej, konkursów na najlepsze miniprzedsiębiorstwo, laureaci konkursów polonistycznych, matematycznych, fizycznych, artystycznych, finaliści zawodów sportowo-obronnych, wiedzy o Internecie, finaliści olimpiad geograficznych, wiedzy o Unii Europejskiej czy konkursów historycznych. Są także uczniowie, którzy jeszcze w trakcie nauki w liceum otrzymali indeksy na Politechnikę Wrocławską.
Wiele znaczących osiągnięć uzyskali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu w zmaganiach sportowych. Wśród nich warto wymienić młodych ludzi, którzy zajęli wysokie miejscach w różnych konkurencjach podczas Mistrzostw Europy i Świata. W tej kategorii dominują panie, i to w typowo męskich konkurencjach: boksie, gdzie uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych Kinga Czech to zdobywczyni wysokich miejsc w mistrzostwach Polski seniorek oraz Międzynarodowym Turnieju Bokserskim, JU-JITSU, gdzie siostry Izabela i Magdalena Kostrzyka z I LO w Świdnicy uzyskały I i II miejsce w Mistrzostwach Polski i Międzynarodowym Turnieju w Hamburgu. Równie wysokie lokaty uczennice z naszego powiatu uzyskały podczas mistrzostw w biegach przełajowych - Jagoda Czarnota z I LO, ogólnopolskich zawodach pływackich – Dominika Sasin z I LO, w mistrzostwach w strzelectwie – Natalia Król z II LO i mistrzostwach Polski i pucharze Europy w Judo – Adriana Grabowicz ze strzegomskiego LO.

Wśród chłopców mamy członka kadry narodowej juniorów w bobslejach – Mariusza Ślepokure z Zespołu Szkół Budowlano – Elektrycznych w Świdnicy, który zajął także wysokie lokaty w Pucharze Europy w czwórkach mężczyzn, świetnego zapaśnika Marcela Mickiewicza z Zespołu Szkół w Świebodzicach, członka kadry dolnośląskiej w kolarstwie górskim i szosowym – Kamila Jaremko z Zespołu Szkół w Żarowie, mistrza Polski w akrobatyce sportowej – Jonasa Al.-Hadad, ucznia II LO w Świdnicy czy zdobywcę I miejsca w międzynarodowym konkursie kikboxinkgu i karate – Alana Jarosza z III LO w Świdnicy.

Mamy w powiecie młodych mistrzów tańca, akrobatyki, zdolnych pływaków czy wybitnych zawodników takich kategorii jak siatkówka, piłka ręczna, warcaby czy Judo.
- Jesteśmy bardzo dumni z naszej młodzieży, która dzięki ciężkiej pracy, codziennym treningom, sumiennej i systematycznej nauce osiągnęła bardzo dużo. Nie ma lepszej promocji dla naszego powiatu jak jej zdolni uczniowie. – cieszy się starosta Zygmunt Worsa.
Nagrody dla maturzystów to już w powiecie świdnickim tradycja. Po raz pierwszy wręczono je 10 lat temu, chcąc wyróżnić najlepszych uczniów. Podobnie było i w tym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group