Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1031
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: „Starsza młodzież” rządzi

Wtorek, 9 października 2018, 9:27
Aktualizacja: 10:29
Autor: red
Świebodzice: „Starsza młodzież” rządzi
Fot. UM Świebodzice
Symbolicznym przekazaniem klucza do miasta przez Burmistrza Bogdana Kożuchowicza rozpoczęły się w Świebodzicach doroczne Senioralia.

Piękna, sobotnia pogoda sprzyjała radosnej zabawie.

Wszystko rozpoczęło się w Rynku tuż pod ratuszem. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz przekazał na ręce Aleksandra Jermakowa, Przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach, ogromny klucz do symbolicznych bram miasta.
- Z przyjemnością przekazuję na Wasze ręce klucz do miasta, dziękuje za wspaniale przygotowaną imprezę, dziękuję gościom, którzy do nas przyjechali - mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Jestem dumny, że w Świebodzicach mamy tak aktywnych i pełnych energii seniorów. Zresztą, patrząc na Państwa, to ja w ogóle proponuję nie używać słowa seniorzy - ja tu widzę starszą młodzież!

Na nasze Senioralia przyjechało aż 9 zespołów z całego województwa, zaprezentowali się także gospodarze, czyli Akord działający przy PZERiI.
Gości zaprosił Aleksander Jermakow, szef Związku, który dziękując zespołom za uczestnictwo, podkreślał także, że nie byłoby tego i wielu innych wydarzeń, gdyby nie bardzo dobra współpraca z samorządem.
- Dziękujemy za wszelką życzliwość i wsparcie, wiemy, że seniorzy mogą liczyć na pomoc ze strony władz miasta - mówił Aleksander Jermakow.
Słowa podziękowania skierowano także do obecnych na uroczystości Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Kwadransa oraz Wiceprzewodniczącego Jana Klepca. W uroczystości otwarcia Senioraliów wziął także udział ksiądz dziekan Józef Siemasz.

Po odśpiewaniu żartobliwej piosenki barwny korowód udał się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie odśpiewano Barkę, a potem wszyscy przeszli do Parku Miejskiego, gdzie odbyła się główna część imprezy. Tu zespoły prezentowały się na scenie, można było zjeść pyszne ciasto domowej roboty, przygotowane przez panie ze Związku - i w promieniach pięknego, jesiennego słońca, spędzić przyjemnie sobotnie popołudnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group