Czytających: 1409

Mietków: Start w Mietkowie

Środa, 10 czerwca 2015, 15:08
Aktualizacja: 15:09
Sekcja judo klubu Start Strzegom wzięła udział w XVII Turnieju Judo Dzieci Mietków 2015.

Trener Andrzej Rozwałka wystawił 12 dzieci, z których aż 10 zajęło najwyższe miejsca na podium w swoich kategoriach.

Pierwsze miejsca zajęli: Michał Bodnar, Julita Chudy, Bernard Bodnar, Grzegorz Wąsowski, Paweł Topa, Adrian Heil, Patryk Michałowicz, Krystian Chomiuk, Mercedes Berezowska i Julia Kuc. Srebrne medale wywalczyli Aleksander Bodnar i Jan Perczak. Warto zaznaczyć, że najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Heil Adrian, a drużyną - Start Strzegom. Tuż za strzegomianami uplasowali się mali judocy z czeskiego Broumova.

Dzieci z naszej sekcji wystartowały też w VI Otwartych Mistrzostwach Świdnicy Dzieci i Młodzików, pod honorowym patronatem prezydent Świdnicy, Beaty Moskal -Słaniewskiej. W równie silnym turnieju wzięło udział kilkuset zawodników z około 40 klubów naszego regionu oraz z Czech. I tutaj również wspaniale zaprezentowały się dzieci ze Startu, bo niemal wszystkie stanęły na podium. Zwycięstwa odnieśli: Patryk Michałowicz, Adrian Heil, Grzegorz Wąsowski, Michał Bodnar i Krystian Perchun. Drugie miejsca zajęli: Julia Stromidło, Bernard Bodnar i Mercedes Berezowska. Na najniższym miejscu podium stanęli: Amanda Krzyśków, Paweł Topa i Aleksander Bodnar . Tuż za podium - na czwartym miejscu - znalazł się Krystian Chomiuk.