Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 891
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Start XVIII Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie

Niedziela, 11 marca 2018, 15:26
Autor: red
Żarów: Start XVIII Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie
Fot. UM Żarów
W tym roku odbędzie się 18–sta już edycja Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie.

Jego cele obejmują przede wszystkim: zapoznanie dzieci i młodzieży z zagrożeniami życia codziennego, kształtowanie zachowań minimalizujących lub chroniących przed negatywnym oddziaływaniem substancji psychoaktywnych, a także przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu uzależnień od substancji psychoaktywnych, prewencji, bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na trwającym 6 marca spotkaniu organizacyjnym z udziałem szkolnych koordynatorów i funkcjonariuszy Policji dokonano modyfikacji regulaminu turnieju, dostosowując jego zapisy do aktualnych potrzeb i możliwości.

METODY ODDZIAŁYWAŃ PROFILAKTYCZNYCH:

Cykl spotkań tematycznych adresowanych do dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych gminy Żarów z udziałem dzielnicowych z Komisariatu Policji w Żarowie, pielęgniarek szkolnych oraz psychologa/psychoterapeuty.

Podejmowanie tematyki profilaktycznej, zainicjowanej w czasie spotkań tematycznych, przez nauczycieli w ramach godzin wychowawczych.

Konkurs plastyczny o tematyce związanej z zagrożeniami życia codziennego w ramach Kalendarza Ucznia (koordynowany przez Panią Iwonę Nieradkę i Panią Małgorzatę Świtoń).

Test wiedzy teoretycznej z zakresu zagadnień poruszanych podczas spotkań tematycznych (zagrożenia życia codziennego) oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem 8 - osobowej reprezentacji szkoły z klas IV-VII.

Pokaz sprzętu pożarniczego oraz przeprowadzenie próbnej ewakuacji uczniów w związku z upozorowanym pożarem lub przeprowadzenie pogadanki profilaktycznej przez strażaka.
Prezentacja występów profilaktycznych podczas finału (scenka, piosenka, film o tematyce profilaktycznej).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group