Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Startuje Marconi Duathlon Świdnica

Środa, 1 maja 2019, 11:43
Aktualizacja: 11:46
Autor: red
Świdnica: Startuje Marconi Duathlon Świdnica
Fot. organizatorzy
Pierwszy Marconi Duathlon Świdnica odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 5 maja. Zapowiada się wspaniałe święto sportu w zupełnie nowym miejscu na duathlonowej mapie Polski. Do udziału w sportowych zmaganiach zapisało się ponad 330 zawodników.

Serdecznie zachęcamy do kibicowania i prosimy o wzięcie pod uwagę tego, iż ruch kołowy 5 maja ograniczony będzie w godzinach od 10.15 do 12.45. Przewiduje się również utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej (w załączeniu zmieniony rozkład jazdy linii: 30, 50, 52 i 60). Trasa zawodów prowadzić będzie ze stadionu miejskiego przez ulice: Śląską, Przyjaźni, Kraszowicką, Bystrzycką z wyjazdem na Opoczkę, Bukartów i Bystrzycę Górną.

Duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. W Świdnicy odbędzie się wyścig na dwóch dystansach:
 CLASSIC – 10 km biegu/40 km kolarstwa/5km biegu
 SPRINT – 5 km biegu/20km kolarstwa/2,5km biegu

Podczas Marconi Duathlonu Świdnica zaplanowano również zawody GreatKids, czyli dystanse dla dzieci oraz klasyfikacje juniorskie w Sprincie.

Harmonogram startów przedstawia się następująco:
 Start GREATKIDS – godzina 9:00
 Start SPRINT kategorie wiekowe Młodzik, Junior Młodszy, Junior – godzina 9:50
 Start dystansu CLASSIC – godzina 10.00
 Start dystansu SPRINT (kategorie Junior Starszy i Senior) – godzina 10.30

Na Marconi Duathlonie Świdnica trasa rowerowa w większości poprowadzona będzie po drogach z dobrą nawierzchnią asfaltową. Będzie to doskonała okazja do ścigania się na rowerach czasowych. Zawody organizowane będą w formule non drafting, dzięki czemu można będzie wystartować na dowolnym rowerze. Zawody startują i finiszują na stadionie miejskim, gdzie zlokalizowana będzie także strefa zmian oraz miasteczko zawodów. Zapraszamy tam więc kibiców i zapewniamy, że impreza będzie niezwykle widowiskowa.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie: https://duathlonswidnica.pl. W załączeniu mapy z trasą kolarską i biegową.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group