Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1383

Opole: Starty kontrolne pływaków

Sobota, 13 czerwca 2015, 15:16
W zawodach pływackich w Opolu – I Krajowym Festiwalu Polskiego Pływania w Opolu – Debiuty 2015 udział wzięli zawodnicy Rekina Świebodzice.

KS Rekin Świebodzice był reprezentowany przez zawodników z roczników 2004 do 2000. Nasi pływacy: rocznik 2004 – Maria Kutyło i Gracjan Giezek, rocznik 2003 – Aleksandra Obajtek, Paweł Hyckowski, Maciej Jachym, Tymoteusz Kołaczek i Filip Woliński, rocznik 2002 – Marcelina Glejzer, Zuzanna Grylewicz, Oliwia Lewicka, Alicja Maziar i Andrzej Damsz, rocznik 2001 – Wojciech Surowiecki, rocznik 2000 – Martyna Borczyk, Vanessa Popiel, Amadeusz Kołaczek i Sebastian Słomiński.

Zawody odbyły się na nowym pięknym basenie 50 metrowym. Wystartowało 267 zawodników z 20 klubów z Polski.

Zmagania zawodników rozpoczęto tzw. startem –debiutem w wykonaniu najmłodszych pływaków z klubu gospodarza zawodów na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Główne zawody rozpoczęły się również od tego dystansu. Nasi reprezentanci w tej konkurencji nie tylko poprawili swoje rekordy życiowe, ale również zdobyli pierwsze medale w tym dniu dla naszego klubu. Nasi krauliści to: Oliwia Lewicka, Marcelina Glejzer, Marysia Kutylo – srebro, Zuzia Grylewicz, Ola Obajtek – złoto, Vanessa Popiel – srebro, Tymek Kołaczek, Gracjan Giezek, Andrzej Damsz, Paweł Hyckowski – złoto, Filip Woliński – brąz, Amadeusz Kołaczek i Wojtek Surowiecki.

Kolejna konkurencja – 100 metrów stylem grzbietowym i mimo braku wprawy w pływaniu na basenie 50 metrowym, naszym zawodnikom udało się wywalczyć rekordy życiowe i medale: Ala Maziar, Martyna Borczyk – srebro i Sebastian Słomiński – brąz i rekord klubu.

Po grzbiecistach przyszła kolej na żabkarzy. Nasi zawodnicy w tym najtrudniejszym i najbardziej wymagającym stylu nie zawiedli i pokazali swą klasę. Dziewczynki wywalczyły dwa krążki – Ola Obajtek złoto, a Oliwia Lewicka srebro. Chłopcom udało się zdobyć trzy medale. W tej konkurencji startowali: Tymoteusz Kołaczek i jego starszy brat Amadeusz, który zdobył srebro, Andrzej Damsz – srebro i Maciej Jachym – brąz.

Po klasyku przyszła kolej na jeden z bardziej widowiskowych styli – motylek. Zawodnicy zmagali się na dystansie 100 metrów. Reprezentowali nas: Marcelina Glejzer, Vanessa Popiel – wspaniały wynik i złoto, Martyna Borczyk – srebro, Wojciech Surowiecki, Filip Woliński – złoto, Gracjan Giezek – srebro i Sebastian Słomiński – brąz.

Starty indywidualne w I bloku zawodów zakończyło 200 metrów stylem dowolnym. Nasi przedstawiciele to: Marysia Kutyło, Ala Maziar – brąz, Zuzia Grylewicz, Maciek Jachym i Paweł Hyckowski – złoto.

I blok zawodów zakończono startami sztafet 4×100 zmiennym. Nasza sztafeta kobiet w składzie: Alicja Maziar (grzbiet), Martyna Borczyk (motyl), Aleksandra Obajtek (klasyk) i Vanessa Popiel (dowolny) po emocjonującej walce zajęła 4. miejsce, a drużyna męska w składzie: Sebastian Słomiński (grzbiet), Filip Woliński (motyl), Amadeusz Kołaczek (klasyk) i Wojciech Surowiecki (dowolny) zajęła 5. miejsce.

Po przerwie na obiad i zregenerowanie sił pływacy przystąpili do zmagań w II bloku zawodów w Opolu.

Jako pierwsi na starcie zameldowali się grzbieciści na dystansie 50 metrów. Reprezentowała nas jedna dziewczynka i trzech chłopców: Alicja Maziar, Gracjan Giezek, Maciej Jachym i Paweł Hyckowski, który po raz kolejny dzisiaj zdobył medal – srebro.

Kolejna konkurencja – 100 metrów stylem dowolnym. Nasi liczni przedstawiciele wywalczyli dwa medale, za to z najcenniejszego kruszcu: Maria Kutyło, Ola Obajtek – złoto, Ala Maziar, Oliwia Lewicka, Paweł Hyckowski – złoto, Tymek Kołaczek, Andrzej Damsz, Wojtek Surowiecki i Sebastian Słomiński.

„Rekinowe motylki” wystartowały na dystansie 50 metrów: Marcelina Glejzer, Zuzia Grylewicz, Vanessa Popiel, która tak jak na dystansie 100 metrowym zdobyła złoto i uzyskała rewelacyjny szósty czas w Polsce oraz rekord klubu, Gracjan Giezek – srebro, Filip Woliński – złoto oraz Wojtek Surowiecki.

Żabki, tak jak w I bloku, nie miały sobie równych i zgarnęły 5 medali: Ola Obajtek – złoto, Oliwia Lewicka – złoto, Martyna Borczyk, Tymoteusz Kołaczek, Maciej Jachym – srebro, Andrzej Damsz – brąz i Amadeusz Kołaczek – srebro.

Ostatnią konkurencją indywidualną zawodów było 200 metrów stylem zmiennym – wymagające bardzo dużej wytrzymałości i wszechstronności od zawodników. Rekiny tej konkurencji to: Maria Kutyło – brąz, Marcelina Glejzer, Zuzanna Grylewicz, Martyna Borczyk – brąz, Filip Woliński – złoto, Sebastian Słomiński – srebro i Amadeusz Kołaczek.

Drużyny sztafetowe po raz drugi dzisiaj zaprezentowały się w konkurencji 4×100 dowolnym. Ten sam skład dziewcząt co w I bloku zajął 7. miejsce, a chłopcy w składzie: Paweł Hyckowski, Kołaczek Amadeusz, Wojciech Surowiecki i Sebastian Słomiński zajęli 5. miejsce.

Dzięki rewelacyjnym startom czterech naszych zawodników znalazło się pierwszej trójce klasyfikacji generalnej zawodów w poszczególnych kategoriach wiekowych i otrzymało nagrody finansowe : Aleksandra Obajtek – I miejsce, Vanessa Popiel – III miejsce, Paweł Hyckowski – II miejsce i Filip Woliński – III miejsce.