• Piątek, 21 lutego 2020
  • Godz. 9:58
  • Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
  • Czytających: 729
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Stasię uściskał premier Tusk

Wiadomości: Region - Świebodzice
Sobota, 5 grudnia 2009, 8:35
Aktualizacja: 8:37
Autor: MEG
Fot. MEG
Na ubiegłorocznym świadectwie miała tylko dwie piątki. Reszta szóstki z góry do dołu. Pisze wiersze po polsku i angielsku, uwielbia matematykę. Nie lubi szumu i zbytniego zainteresowania swoją osobą. – To nasza kochana wizytówka – mówią nauczyciele i uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach.

Stasia Sandler jest uczennicą klasy IIIb, tegoroczną maturzystką. To bardzo cicha, spokojna, nieśmiała osoba. Ale podobno geniusze tak mają. Stasia jest w dodatku bardzo lubiana przez pedagogów i rówieśników. Wszyscy mówią o niej nasza Stasia.

A ona sama – nie rozumie, skąd tyle zamieszania.

- Nie jestem wyjątkowa, po prostu mam duże pouczcie obowiązku, wiem że muszę się czegoś nauczyć i staram się to robić systematycznie – zdradza tajemnicę swoich wyników. – Jak jest sprawdzian i trzeba powtórzyć 80 stron materiału, to przecież nie da się tego zrobić w jeden dzień. Nie uznaję ściąg, to strata czasu – siadam i czytam.
Stasia znalazła się w gronie kilkudzięsieciu najlepszych uczniów w Polsce, którzy otrzymali stypendium Premiera RP. Odebrała je wraz z innymi szczęśliwcami 2 grudnia. Na spotkaniu obecna była także Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall.

Przykład Stasi i innych, młodych ludzi pokazuje, że bardzo dobre wyniki w nauce uzyskują niekoniecznie duże szkoły z miast typu Wrocław, ale także te z mniejszych miejscowości. Warto dodać, że świebodzickie liceum w ubiegłym roku uzyskało 2. miejsce w powiecie jeśli chodzi o wyniki matur. W mniejszej szkole też potrafią uczyć, co Stasia potwierdza, bo ma porównanie. Przyjechała do Świebodzic z Wrocławia.

- Tu, w liceum, jest bardzo fajny klimat, nauczyciele nas lepiej znają, wzajemne kontakty są życzliwsze. Bardzo mi się to podoba, a poziom nauki zupełnie nie odbiega od tego wrocławskiego – mówi stypendystka premiera.
Wrocławscy licealiście nie powinni więc zadzierać nosa. Zresztą, ja pokazały ostatnie wydarzenia, niektórych bardziej interesują teraz kwestie, czy w klasie powinien wisieć krzyż, niż nauka i inwestowanie w siebie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group