Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 711
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Staw do rewitalizacji

Czwartek, 11 maja 2023, 7:01
Autor: red
Żarów: Staw do rewitalizacji
Fot. UM Żarów
Nowy chodnik, lampy oświetleniowe, przygotowane stanowiska dla wędkarzy i wytyczona linia brzegowa. Powoli zmienia się wygląd terenu przy stawie miejskim w Żarowie.

Od kilku miesięcy prowadzone są tam prace w ramach rewitalizacji. Trwa właśnie kolejny etap tej inwestycji i na końcowy efekt musimy jeszcze trochę poczekać. Ciężki sprzęt wciąż pracuje przy ul. Wyspiańskiego w Żarowie, bo przed nami realizacja kolejnych etapów tego zadania.

- Zakres zaplanowanych inwestycji, które realizowane są w ramach rewitalizacji stawu, jest bardzo szeroki. Zakończyliśmy już budowę nowego chodnika oraz oświetlenia przy ul. Wyspiańskiego w Żarowie. Kończymy także przygotowanie stanowisk dla wędkarzy, pojawiły się również schody przy wejściu na staw, a w tej chwili trwają prace przy budowie deptaka wraz z oświetleniem wzdłuż linii brzegowej. Teren przy stawie zostanie również wyposażony w nową infrastrukturę, z której będą mogli korzystać nasi mieszkańcy. Pojawią się nowe ławki, leżaki, stoliki do gry w szachy i atrakcyjne miejsce do zabawy dla najmłodszych. A chyba największą atrakcją zrewitalizowanego terenu będzie pływająca fontanna. Nie zabraknie też licznych nasadzeń krzewów, drzew i kwiatów. Miejsce to mocno się zazieleni. Na bieżąco będziemy Państwa informować o kolejnych etapach tej inwestycji – mówi kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie Wojciech Lesiak.

Czekamy z wielką niecierpliwością na zakończenie rewitalizacji tego terenu. Dzięki realizowanym pracom miejsce to stanie się wizytówką naszej gminy. Będzie schludnie, estetycznie, bezpiecznie i każdy chętnie będzie mógł tutaj zrelaksować się na świeżym powietrzu.

Przypomnijmy, że wartość inwestycji łącznie z rewitalizacją Parku Miejskiego w Żarowie wynosi 5.261.053,10 złotych, z czego 4.500.000 złotych to dofinansowanie, które gmina Żarów pozyskała z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group