Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1470
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Staw po modernizacji

Niedziela, 31 marca 2024, 7:34
Autor: red
Roztoka: Staw po modernizacji
Fot. UG Dobromierz
Dobiegły końca prace przy stawie w Roztoce. Cel zadania, jakim było podniesienie walorów estetycznych centrum miejscowości oraz stworzenie miejsca do rekreacji i integracji mieszkańców został zrealizowany.

W odbiorze prac, który odbył się w środę uczestniczyli: wójt Jerzy Ulbin, wiceprzewodniczący Rady Leszek Sokalski, radna Agnieszka Kucharczyk, radny Marek Jaworski, sołtys Ilona Rój, pracownicy Urzędu i wykonawca.

W ramach zadania objętego 5-letnią gwarancją nawierzchnia wokół stawu została utwardzona i ograniczona kostką brukową. Wokół stawu zamontowane zostały lampy parkowe i utworzone miejsca parkingowe. Uzupełniono też zieleń oraz zainstalowano dodatkowy monitoring.

Niestety konserwator zabytków nie wyraził zgody na wyłożenie terenu kostką granitową, o co kilkukrotnie zabiegała gmina.
Na wykonanie prac przeznaczono 168 tys. zł, z czego ponad 95 tys. zł pochodzi z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W ramach projektu zostanie też wydana ulotka promująca obszar Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu” oraz przeprowadzone szkolenie z zakresu ochrony środowiska i klimatu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group