Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Stawiają na bezpieczeństwo

Wtorek, 7 czerwca 2022, 15:14
Autor: red
Gmina Świdnica: Stawiają na bezpieczeństwo
Fot. Gmina Świdnica
Choć z policyjnych statystyk wynika, że w 2021 roku na terenie gminy Świdnica zatrzymano 63 nietrzeźwych kierowców (o 6 mniej niż w 2020 r.) to w dalszym ciągu jest to o 63 za dużo.

Rok 2022 to kolejny już rok akcji STOP pijanym kierowcom, organizowanej wspólnie przez gminę Świdnica, Komendę Powiatową Policji w Świdnicy oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świdnicy. Nie tak dawno informowaliśmy o przekazaniu świdnickiej drogówce specjalistycznego oświetlenia do miernika prędkości TruCAM II. Dziś do Wydziału Ruchu Drogowej trafił najwyższej klasy alkomat Promiler iBlow10 Premium.

- Pijani kierowcy są zagrożeniem dla nas wszystkich , dlatego w gminie Świdnica mówimy im stanowczo STOP – podkreśla wójt Teresa Mazurek. - Im mniej nietrzeźwych kierowców, tym więcej szczęśliwych powrotów do domu.

Całe przedsięwzięcie ma na celu nie tylko eliminowanie z ruchu pijanych kierowców, ale również uświadomienie społeczeństwu, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu zmienia funkcjonowanie organizmu człowieka i może doprowadzić do tragedii.

Na ręce nadkomisarza Piotra Jarosa, naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy urządzenie przekazała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, życząc przede wszystkim spokojnej pracy. Nowy alkomat ma służyć poprawie bezpieczeństwa w gminie, a w szczególności na drogach. Naczelnik, dziękując za otrzymany sprzęt, podkreślił ważną rolę samorządu gminy Świdnica w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców. Podziękował za dotychczasowe wsparcie, jakiego udzielają władze gminy Świdnica.

Zakup urządzenia sfinansowano ze środków na realizację Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group