Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 942
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Stażyści zdobywają nowe kwalifikacje

Sobota, 24 marca 2012, 8:17
Aktualizacja: 8:19
Autor: red
Gmina Świdnica: Stażyści zdobywają nowe kwalifikacje
Fot. użyczone
Staż z urzędu pracy to okazja do zdobycia nowych umiejętności, doświadczenia, a przede wszystkim – pracy. Od 19 marca w Urzędzie Gminy Świdnica pierwsze szlify zawodowej pracy zdobywa 7 stażystów.

Staże urzędnicze organizowane przez Powiaty Urząd Pracy w Świdnicy są dla młodych bezrobotnych, a wykształconych ludzi ważnym ogniwem zmierzenia się z pracą pod kierunkiem wykwalifikowanego urzędnika. Ich organizacja w Urzędzie Gminy jest przemyślana, monitorowana i nadzorowana. Każdy stażysta ma opiekuna, który posiada odpowiednie kwalifikacje do sprawowania takiej opieki i jest gotowy w każdej chwili udzielić stażyście wskazówek i pomocy w wypełnianiu powierzonych zadań. Przy ustalaniu programu stażu uwzględniamy poziom wykształcenia, kierunek oraz predyspozycje zawodowe.
Obecnie w Urzędzie Gminy staż urzędniczy odbywa 7 osób, które swoje obowiązki wykonywać będą przez 6 miesięcy. W tym czasie każdy stażysta otrzymuje tzw. stypendium wypłacane przez Powiatowy Urząd Pracy. Po upływie tego okresu, 4 z 7 stażystów otrzyma szansę zatrudnienia przez Urząd Gminy Świdnica na kolejne 3 miesiące. Szacowany koszt takiej formy aktywizacji młodych bezrobotnych wyniesie ok. 21,5 tys. zł – mówi wójt gminy Świdnica T. Mazurek.
Podstawowym celem stażu jest aktywizacja osób bezrobotnych, umożliwienie bezrobotnemu samodzielne wykonywanie pracy na danym stanowisku lub w zawodzie. W czasie odbywania stażu zwracamy szczególną uwagę na jakość wykonywanych usług, odpowiedni kontakt z klientem urzędu. Młodzi ludzie starają się sprostać określonym normom i realizować program stażu zgodnie z ustalonymi założeniami. Realizując te zadania widać chęć i zaangażowanie stażystów, ale też radość z nabytych umiejętności – dodaje wójt gminy.

Po kilkuletnim organizowaniu stażów urzędniczych mogę stwierdzić, że przynoszą one wymierne efekty, m.in. uczą stażystów sumienności, obowiązkowości i odpowiedzialności. Aktywizują zawodowo, pozwalają nabyć umiejętność współpracy w zespole, komunikować się, nawiązać kontakt z Klientem urzędu, a przede wszystkim sprawdzić swoje predyspozycje i umiejętności zawodowe. Organizowanie stażów w urzędzie cieszy się dużym zainteresowaniem młodych bezrobotnych ludzi, którzy gotowi są do pozyskania nowych umiejętności, posiadania własnych środków finansowych, a często też uzyskanie nowych kwalifikacji i dalszego doskonalenia zawodowego – mówi Jadwiga Generowicz, Sekretarz Gminy.

W zależności od tego, do jakiej grupy należy bezrobotny, staż może trwać od trzech do sześciu miesięcy. Na najdłuższe mogą liczyć najmłodsi - absolwenci lub ci, którzy nie skończyli 25 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group