Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1063
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: ŚTBS z absolutorium

Piątek, 16 czerwca 2023, 9:29
Autor: red
Świdnica: ŚTBS z absolutorium
Fot. UM Świdnica
Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. jest kolejną miejską spółką, której zarząd otrzymał absolutorium z wykonania obowiązków za rok 2022.

- Mimo trudności roku ubiegłego, obfitującego w wysoką inflację, znaczne podwyżki cen energii, materiałów budowlanych i usług w każdej branży, rok 2022 spółka zakończyła na plusie. Oddaliśmy do użytku budynek przy ul. Kozara-Słobódzkiego 19 w Świdnicy i przygotowujemy się do kolejnych inwestycji – mówi Marek Zawisza, prezes Świdnickiego TBS.

W budynku mieszkalno-usługowym ŚTBS przy ul. Kozara-Słobódzkiego we wrześniu zamieszkało 45 świdnickich rodzin, a na parterze budynku otwarto nowoczesną filię Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz największy w mieście, prężnie działający klub seniora. W centrum Osiedla Młodych ŚTBS udostępnił jednocześnie ponad 100 miejsc parkingowych – 75 w garażu podziemnym i przy własnym budynku oraz 41 wokół sklepu Delikatesy.

- Pozytywnie oceniam pracę zarządu w 2022 roku i chcę, żeby spółka budowała kolejne mieszkania w systemie TBS, bo jest na nie bardzo duże zapotrzebowanie. W najbliższych miesiącach ŚTBS czeka kilka ambitnych wyzwań – przyznaje prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z naszymi planami, w ciągu najbliższych trzech lat zbudujemy połowę obecnego zasobu mieszkaniowego ŚTBS, który powstawał przez 24 lata – wylicza wiceprezes ŚTBS Tomasz Chojnowski.

Spółka ma już prawomocne pozwolenia na budowę na trzy inwestycje:

budowę budynku mieszkalno-usługowego przy ul. Ks. Bolka/Łukasińskiego w Świdnicy. Powstanie tam 41 mieszkań oraz 64 miejsca postojowe
budowę budynku ŚTBS przy ul. Leśnej. Powstanie on w miejscu rozpoczętej,
a niedokończonej budowy hospicjum - vis a vis szpitala Latawiec. Tę nieruchomość spółka otrzymała od miasta i planuje zbudować tam 28 mieszkań oraz 42 miejsca parkingowe
pierwszy etap budowy osiedla mieszkaniowego przy ul. Parkowej w Strzegomiu. Powstaną tam dwa budynki ŚTBS po 44 mieszkania i 44 miejsca postojowe w garażu podziemnym w każdym.
Świdnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. to spółka gminy miasto Świdnica (88,87 proc. udziałów) oraz gminy Strzegom (11,13 proc. udziałów). Spółka buduje mieszkania na wynajem oraz zarządza nieruchomościami. W zasobach mieszkaniowych spółki znajduje się obecnie 408 lokali (w tym 41 wydzierżawionych Miejskiemu Zarządowi Nieruchomości w Świdnicy), w których mieszka blisko 800 osób.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group