Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 760
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Sto sześćdziesiąt osiem zarzutów przeciwko doktorowi za zamkniętymi drzwiami

Czwartek, 12 maja 2011, 15:12
Aktualizacja: 15:14
Autor: KO
Świdnica: Sto sześćdziesiąt osiem zarzutów przeciwko doktorowi za zamkniętymi drzwiami
Fot. użyczone
Ruszył proces specjalisty chorób wewnętrznych Andrzeja Z. oskarżonego o przestępstwa gospodarcze i przekroczenie uprawnień. Medyk nie popełnił błędu lekarskiego. – Mimo tego stan zdrowia pokrzywdzonych będzie okolicznością w sprawie, a ponieważ oni nie życzą sobie rozgłosu, to poparłam wniosek o wyłączenie jawności – mówi oskarżyciel publiczny, prokurator Beata Piekarska–Kaleta.

Andrzej Z. to ordynator oddziału gastroenterologicznego w Latawcu i szef własnej przychodni. Akt oskarżenia w jego sprawie przygotowała Prokuratura Rejonowa w Świdnicy, która postawiła podejrzanemu sto sześćdziesiąt osiem zarzutów. Każdy z nich dotyczy dopuszczenia do niekorzystnego rozporządzenia mienia Ministerstwa Zdrowia.

Chodzi o to, że według ustaleń śledczych doktor - jako osoba prowadząca niepubliczny zakład opieki zdrowotnej - wyłudzał finansowanie badań kolonoskopijnych w programie badań przesiewowych jelita grubego, których nie wykonał. Na dodatek wykorzystał dane osobowe pacjentów swojej przychodni oraz osiemdziesięciu ośmiu pacjentów Latawca. Działo się to w 2008 i 2009 r. W pierwszym roku dr Z. za każdy zabieg otrzymywał 295 zł, w roku następnym – 400 zł. W sumie wyłudził z ministerstwa 51280 zł. Wobec lekarza zastosowano środek zapobiegawczy: poręczenie majątkowe w kwocie 30 tys. zł. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami na wniosek obrony.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group