Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1311
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Stokrotki w Radiu Wrocław

Wtorek, 3 kwietnia 2012, 14:56
Aktualizacja: 16:45
Autor: red
Gmina Świdnica: Stokrotki w Radiu Wrocław
Fot. użyczone
W niedzielę, 1 kwietnia Zespół Stokrotki gościł w Polskim Radiu Wrocław, uczestnicząc w finałowym wydaniu Listy Przebojów Ludowych. Gwiazdą wieczoru był Zespół Golec Orkiestra.

W Sali Koncertowej Radia Wrocław Gwiazdy Przebojów Ludowych wraz z braćmi Golec świętowały 25 edycję Listy Przebojów Ludowych. Niedzielny program Radia Wrocław prowadzony przez Małgorzatę Majeran-Kokott w całości poświęcony jest bogatej kulturze ludowej Dolnego Śląska. Od 2004 r. program ma formułę listy przebojów ludowych. Każdego roku mamy trzy edycje tego programu, które kończą się nagraniem płyty zwycięskiemu zespołowi. Przez 25 lat przewinęło się mnóstwo zespołów, w tym laureaci z gminy Świdnica Zespół Pieśni i Tańca „Bystrzyca” i Zespół „Stokrotki” – mówi Małgorzata Majeran-Kokot z Polskiego Radia Wrocław.

Jak przystało na laureatów, Zespół Stokrotki podczas jubileuszowego koncertu zaśpiewał swoje przeboje, które od lutego 2012 r.  są już na ich pierwszym muzycznym krążku. W 2011 roku Zespół „Stokrotki” wygrał rywalizację między 10 zespołami śpiewaczymi z Dolnego Śląska. Przez kilka tygodni słuchacze głosowali telefonicznie i za pośrednictwem sms-ów na najlepszy zespół. W konsekwencji największą liczbę głosów - 5809 zgromadził Zespół „Stokrotki”.

Podczas niedzielnego programu, na antenie Radia Wrocław młodzi artyści z Gminy Świdnica mieli okazję na żywo złożyć życzenia swoim słuchaczom. Na finał wystąpili bracia Golec, znani ze swojego góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock'n'rolla i jazzu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group