Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 827
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Stolica Dziecięcych Marzeń centrum zbierania podpisów pod ogólnopolską inicjatywą ustawodawczą

Sobota, 7 maja 2011, 16:40
Aktualizacja: 16:41
Autor: red.
Świdnica: Stolica Dziecięcych Marzeń centrum zbierania podpisów pod ogólnopolską inicjatywą ustawodawczą
Fot. organizatorzy
Czy uważasz, że dzieci powinny spędzać więcej czasu z rodzicami i w weekendy wyjeżdżać na rodzinne wycieczki? – Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, nie może Cię zabraknąć na świdnickim Rynku! – mówią organizatorzy happeningu. – Niech usłyszy o nas cała Polska!

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość”, w środę 11 maja, na świdnickim Rynku organizuje happening połączony ze zbieraniem podpisów pod inicjatywą ustawodawczą na Sejm Dzieci i Młodzieży, którego obrady odbędą się w święto wszystkich dzieci – 1 czerwca.

Honorowy Patronat nad świdnicką akcją objął Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak oraz prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek. Na akcji obecny będzie również znany podróżnik Marek Kamiński, który podzieli się z obecnymi swoimi spostrzeżeniami na temat wartości, które towarzyszą rodzinnym wycieczkom.

- Rodzina jest dla dziecka i młodego człowieka najwłaściwszym, do naturalnym środowiskiem. Bliskość rodziców i dobry kontakt z dzieckiem daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Zapewnia dobre warunki do prawidłowego rozwoju psychicznego, fizycznego i społecznego. Tworząc rodzinę, chcemy, aby Nasze dzieci czuły się w niej szczęśliwe i bezpieczne. Niestety, w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z problemem niewystarczającej ilości czasu i uwagi, jaką poświęcają sobie nawzajem członkowie rodziny. Dlatego popieram wszelkie inicjatywy, promujące aktywny spędzanie czasu w rodzinnym gronie – mówi Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.

W obecnym świecie praca, kariera i pieniądze są sprawną priorytetową. Dzieci większość czasu spędzają przed monitorem komputera lub telewizorem, nie pamiętają kiedy ostatnio były na spacerze, wycieczce z rodzicami, czy też kiedy wspólnie, rodzinnie spędzili czas. Dlatego podczas świdnickiej akcji należy to zmienić! A Ty możesz nam w tym pomóc? Potrzebujemy każdego głosu!

W jaki sposób? Poprzyj tę inicjatywę! Wystarczy, że 11 maja złożysz swój podpis i odbijesz palec swojej dłoni na ogromnym, 30 metrowym płótnie ustawionym na Rynku! Gesty te mają być wyrazem poparcia tej akcji społecznej.

- To nic nie kosztuje, a może dać tak wiele - przekonują organizatorzy. - Każdy głos ma znaczenie i dlatego inicjatywę może poprzeć zarówno osoba pełnoletnia, jak i 2-letnie dziecko. Zademonstruj problem społeczny, którym jest zminimalizowana forma spędzania wspólnego czasu całych rodzin i wskaż gotowe rozwiązanie. Jest to inicjacja przedsięwzięcia, którego celem jest zebranie 100 tys. podpisów. Tyle potrzebujemy, by formalnie ustanowić prawa dzieci do wypoczynku ze swoimi rodzicami!

W happeningu wezmą również uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, którzy otrzymali mandat na Sejm Dzieci i Młodzieży, 1 Czerwca w Warszawie. Klaudia Figurna oraz Wiktoria Mołoń to jedyne przedstawicielki miasta, które będą reprezentować Świdnicę w tym roku w dziecięcym parlamencie. Warto dodać, że Gimnazjum nr 3 już drugi rok z rzędu może pochwalić się tym specjalnym, honorowym wyróżnieniem.

- Bardzo się cieszymy, że to właśnie nasi uczniowie wygrali zmagania o mandaty i będą mieli okazję wyjechać do parlamentu na 17 sesję. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie 5 propozycji działań wolontariackich na rzecz społeczności szkolnej lub lokalnej. Takie działania nie są dla nas obce, ponieważ już od wielu lat współpracujemy na zasadzie wolontariatu z Domem Dziennego Pobytu w Świdnicy i Domem Małego Dziecka w Wałbrzychu, realizujemy również akcje w szkole, m.in. organizując międzyszkolne literaki, czy przygotowujący przez nas Bieg Zwycięstwa. Dlatego też tak chętnie przyłączamy się do happeningu wierząc, że kampania promująca spędzanie czasu rodziców z dziećmi okaże się skuteczna – mówi dyrektor gimnazjum nr 3 w Świdnicy, Jolanta Giergiczna-Siwkin.

Do udziału w happeningu zaproszone zostały również inne szkoły z powiatu świdnickiego, wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego oraz działające na tych terenach stowarzyszenia.

Na przybyłych czekają liczne atrakcje: balony, słodkości przygotowywane przez znanego świdniczanom Jacka Sikorę, Teatr Żywy z Bielawy, Quest Świdnicki przygotowany przez firmę Tradycja. Będzie z nami również fundacja dr. Clowna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group