• Sobota, 22 lutego 2020
  • Godz. 22:40
  • Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra, Romy
  • Czytających: 790
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Stolica Dziecięcych Marzeń centrum zbierania podpisów pod ogólnopolską inicjatywą ustawodawczą

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 7 maja 2011, 16:40
Aktualizacja: 16:41
Autor: red.
Fot. organizatorzy
Czy uważasz, że dzieci powinny spędzać więcej czasu z rodzicami i w weekendy wyjeżdżać na rodzinne wycieczki? – Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, nie może Cię zabraknąć na świdnickim Rynku! – mówią organizatorzy happeningu. – Niech usłyszy o nas cała Polska!

Stowarzyszenie „Wolna Przedsiębiorczość”, w środę 11 maja, na świdnickim Rynku organizuje happening połączony ze zbieraniem podpisów pod inicjatywą ustawodawczą na Sejm Dzieci i Młodzieży, którego obrady odbędą się w święto wszystkich dzieci – 1 czerwca.

Honorowy Patronat nad świdnicką akcją objął Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak oraz prezydent Świdnicy, Wojciech Murdzek. Na akcji obecny będzie również znany podróżnik Marek Kamiński, który podzieli się z obecnymi swoimi spostrzeżeniami na temat wartości, które towarzyszą rodzinnym wycieczkom.

- Rodzina jest dla dziecka i młodego człowieka najwłaściwszym, do naturalnym środowiskiem. Bliskość rodziców i dobry kontakt z dzieckiem daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Zapewnia dobre warunki do prawidłowego rozwoju psychicznego, fizycznego i społecznego. Tworząc rodzinę, chcemy, aby Nasze dzieci czuły się w niej szczęśliwe i bezpieczne. Niestety, w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z problemem niewystarczającej ilości czasu i uwagi, jaką poświęcają sobie nawzajem członkowie rodziny. Dlatego popieram wszelkie inicjatywy, promujące aktywny spędzanie czasu w rodzinnym gronie – mówi Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.

W obecnym świecie praca, kariera i pieniądze są sprawną priorytetową. Dzieci większość czasu spędzają przed monitorem komputera lub telewizorem, nie pamiętają kiedy ostatnio były na spacerze, wycieczce z rodzicami, czy też kiedy wspólnie, rodzinnie spędzili czas. Dlatego podczas świdnickiej akcji należy to zmienić! A Ty możesz nam w tym pomóc? Potrzebujemy każdego głosu!

W jaki sposób? Poprzyj tę inicjatywę! Wystarczy, że 11 maja złożysz swój podpis i odbijesz palec swojej dłoni na ogromnym, 30 metrowym płótnie ustawionym na Rynku! Gesty te mają być wyrazem poparcia tej akcji społecznej.

- To nic nie kosztuje, a może dać tak wiele - przekonują organizatorzy. - Każdy głos ma znaczenie i dlatego inicjatywę może poprzeć zarówno osoba pełnoletnia, jak i 2-letnie dziecko. Zademonstruj problem społeczny, którym jest zminimalizowana forma spędzania wspólnego czasu całych rodzin i wskaż gotowe rozwiązanie. Jest to inicjacja przedsięwzięcia, którego celem jest zebranie 100 tys. podpisów. Tyle potrzebujemy, by formalnie ustanowić prawa dzieci do wypoczynku ze swoimi rodzicami!

W happeningu wezmą również uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, którzy otrzymali mandat na Sejm Dzieci i Młodzieży, 1 Czerwca w Warszawie. Klaudia Figurna oraz Wiktoria Mołoń to jedyne przedstawicielki miasta, które będą reprezentować Świdnicę w tym roku w dziecięcym parlamencie. Warto dodać, że Gimnazjum nr 3 już drugi rok z rzędu może pochwalić się tym specjalnym, honorowym wyróżnieniem.

- Bardzo się cieszymy, że to właśnie nasi uczniowie wygrali zmagania o mandaty i będą mieli okazję wyjechać do parlamentu na 17 sesję. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie 5 propozycji działań wolontariackich na rzecz społeczności szkolnej lub lokalnej. Takie działania nie są dla nas obce, ponieważ już od wielu lat współpracujemy na zasadzie wolontariatu z Domem Dziennego Pobytu w Świdnicy i Domem Małego Dziecka w Wałbrzychu, realizujemy również akcje w szkole, m.in. organizując międzyszkolne literaki, czy przygotowujący przez nas Bieg Zwycięstwa. Dlatego też tak chętnie przyłączamy się do happeningu wierząc, że kampania promująca spędzanie czasu rodziców z dziećmi okaże się skuteczna – mówi dyrektor gimnazjum nr 3 w Świdnicy, Jolanta Giergiczna-Siwkin.

Do udziału w happeningu zaproszone zostały również inne szkoły z powiatu świdnickiego, wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego oraz działające na tych terenach stowarzyszenia.

Na przybyłych czekają liczne atrakcje: balony, słodkości przygotowywane przez znanego świdniczanom Jacka Sikorę, Teatr Żywy z Bielawy, Quest Świdnicki przygotowany przez firmę Tradycja. Będzie z nami również fundacja dr. Clowna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 7-05-2011 19:31
Kampania wyborcza Marka Michalaka ruszyła! Gratuluję...
~? 7-05-2011 20:57
Ja cię kręce...ale mamy ludzi ze znajomością czytania... jej... jak wół napisane jest, że to robi stowarzyszenie... ludzie... a za spadające gwiazdy odpowiada kulawy pies sąsiada? Co za czasy... dlaczego coraz mniej z nas potrafi analizować teksty? Przestali tego uczyć w szkole?
~dziewczonka 8-05-2011 10:29
Bardzo fajna akcja na pewno pójdziemy razem z córcią:)
~ 8-05-2011 11:41
o ile mi wiadomo to Rzecznika Praw Dziecka wybiera Sejm! Tak więc czy to na pewno kampania wyborcza? Raczej nie!!!
~ 8-05-2011 19:45
M. Michalak objął patronat, organizatorem jest stowarzyszenie, nie jest to element żadnej kampanii... Sejm Dzieci i Młodzieży odbywa się co roku w Dzień Dziecka, dzieci obradują jak dorośli i uchwalają nowe prawa, ale 100 tys. podpisów musi być, jak w prawdziwym sejmie; my idziemy ze znajomymi
~Wanda 9-05-2011 9:15
Myślę, że tylko należy się cieszyć, że w naszym mieście organizowane są takie fajne i pozytywne w przekazie akcje. Ja na pewno będę :)
~ZnaneNieznane 9-05-2011 10:27
Zachęcamy do polubienia nas!!! Zapraszamy na nasz nowy profil na facebooku, tam znajdziecie wszystkie informacje na temat środowego happeningu :) czyli co gdzie i kiedy http://www.facebook.com/pages/ZnaneNieznane/201311376556580
~ZnaneNieznane 12-05-2011 7:16
Wszystkim, którzy byli na rynku 11 maja dziękujemy za udział w akcji. Mamy nadzieję, że bawiliście się dobrze! Zebraliśmy mnóstwo podpisów, odwiedziło nas łącznie kilkanaście grup przedszkolnych, klas ze szkół podst. i gimnazjów. Na naszym profilu na Facebooku znajdziecie więcej info o tym, jak przebiegał happening! http://www.facebook.com/pages/ZnaneNieznane/201311376556580

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group