Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Stop aborcji?

Wtorek, 15 marca 2011, 7:54
Aktualizacja: Środa, 16 marca 2011, 22:01
Autor: GrA
Świdnica: Stop aborcji?
Jan
Fot. Wiktor Bąkiewicz
W tym tygodniu w całym kraju rozpocznie się akcja zbierania podpisów pod projektem obywatelskiej ustawy o całkowitej ochronie życia poczętego. Zapytaliśmy świdniczan, czy podpisaliby się pod projektem tej ustawy.

W diecezji świdnickiej już prace nad akcją zbierania podpisów ruszyły pełną parą.

Czy podpiszesz się pod projektem obywatelskiej ustawy o całkowitej ochronie życia poczętego?

Renata Ś.: Generalnie jestem przeciwna wykonywaniu zabiegów aborcyjnych. Uważam, że każde poczęte dziecko ma prawo żyć. A jeśli rodzice nie chcą się nim zajmować, to mogą zrzec się praw rodzicielskich. Dziecko trafi wtedy do rodziny, która dzieci mieć nie może. Zawsze znajdzie się ktoś, kto dziecko wychowa.

Renata K.: - To trudny i ciężki temat. Ale osobiście jestem przeciwna wykonywaniu aborcji. Uważam, że poczęte dziecko ma prawo do życia.

Krzysztof: - Jestem przeciwko wykonywaniu aborcji. Każde dziecko ma prawo do życia. Bez wahania podpisałbym się pod projektem tej ustawy.

Zofia: - W żadnym wypadku nie popieram aborcji, dlatego, że jestem katoliczką i uważam, że to jest złe dla dziecka, które się zabija i dla kobiety.

Angelika: - Jestem przeciwniczką aborcji. Uważam, że nie mamy prawa nikomu odbierać życia. To Bóg je daje i tylko Bóg może je zabrać.

Jan: - Na ten temat można naprawdę dużo powiedzieć. Osobiście nie jestem „za” wykonywaniem zabiegów aborcyjnych. Chyba, że są do tego wskazania np. zdrowotne. Kiedy chodzi o życie lub zdrowie matki czy dziecka i to jest w pełni uzasadnione to wówczas jak najbardziej trzeba wykonać taki zabieg.

***
Zobacz także:

* „Stop aborcji” – rozpoczyna się akcja zbierania podpisów, niedziela, 13 marca 2011, godz. 13.51: Według obrońców życia nienarodzonych tylko w 2009 r. zabito w polskich szpitalach 538 dzieci, w tym 510 z powodu podejrzenia o to, że są chore. Liczba nielegalnych aborcji od lat wzrasta. Aktywiści rozpoczynają walkę.
* Diecezjalna akcja z podpisami: „Stop aborcji”, poniedziałek, 14 marca 2011, godz. 19.52: Ruszyła akcja zbierania podpisów pod ustawą o całkowitej ochronie życia. W diecezji świdnickiej tej chwili trwa kampania informacyjna. W niedzielę w kościołach zostanie przeczytany list obrońców życia nienarodzonych - tutaj treść listu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group