Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1029
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: STOP agresji drogowej

Wtorek, 12 sierpnia 2014, 12:35
Aktualizacja: 13:38
Autor: red.
Jeśli byłeś świadkiem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu drogowego na terenie województwa dolnośląskiego – daj znać.

Wychodząc naprzeciw wszystkim, dla których bezpieczeństwo na naszych drogach nie pozostaje obojętne, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu uruchomiła specjalną skrzynkę poczty elektronicznej na którą można przesłać policjantom link, film lub zdjęcia dokumentujące naruszenia prawa.

Na adres: stopagresjidrogowej@wr.policja.gov.pl można zgłaszać wszelkie łamania prawa ze strony uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze pionu ruchu drogowego przeanalizują otrzymane materiały i sprawdzą jakie konsekwencje prawne można zastosować wobec sprawców agresywnych oraz niebezpiecznych zachowań na drodze. Aby ograniczyć przemoc i agresję ze strony kierowców, którzy nie potrafią kontrolować swoich reakcji i zachowań, policjanci będą sięgali po różnego rodzaju środki. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wobec takich osób będą stosowane wszystkie możliwe sankcje w najsurowszym wymiarze. Mogą to być konsekwencje z zakresu prawa karnego, ale również konsekwencje administracyjne - nałożenie punktów przypisanych do danego wykroczenia oraz skierowanie sprawcy na badania psychologiczne, mające na celu stwierdzenie, czy ma on predyspozycje do posiadania uprawnień do prowadzenia pojazdu.

UWAGA!

Prosimy, w celu skutecznego ścigania a także pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy wykroczenia w ruchu drogowym wraz z materiałem przesyłać niezbędne informacje:
- data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica),
- dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka,
- dane zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, tel. kontaktowy.

Jeżeli nie potrafisz przesłać pliku z uwagi na jego rozmiar, który przekracza limit serwera – przekaż materiał w najbliższej jednostce Policji.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group