Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 602
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: STOP cyberprzemocy

Czwartek, 14 maja 2015, 12:36
Aktualizacja: 13:48
Autor: red.
Żarów: STOP cyberprzemocy
Fot. UM Żarów
Korzystanie z cyberprzestrzeni jest w obecnych czasach czymś absolutnie zwyczajnym. Internet to zarówno narzędzie pracy, jak i źródło rozrywki. Jest jednak ciemna strona korzystania z sieci – to cyberprzemoc. O tym, jakie są bezpieczne sposoby korzystania z sieci zaprezentowali uczniom szkół podstawowych i żarowskiego gimnazjum aktorzy Dolnośląskiego Teatru Młodego Widza.

Spektakl edukacyjno-profilaktyczny "Klik. Nie żyjesz. Cyberprzemoc na co dzień" przedstawiał trudna tematykę cyberprzemocy. - Opowiedziana na deskach teatru historia może zdarzyć się każdemu, dlatego tak ważne jest ostrzeżenie przed niebezpieczeństwami, jakie daje pozorna anonimowość i wolność w sieci. Spektakl uświadomił młodym widzom, że w cyberprzestrzeni należy zachowywać się etycznie i przyzwoicie. Internet jako nieograniczone źródło informacji oraz idealny sposób komunikowania się niesie za sobą wiele zagrożeń, o których musi pamiętać każdy użytkownik - mówią Anita Denes-Ziemkiewicz i Marta Plizga z żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Młodzi Żarowianie również zdają sobie sprawę z wirtualnych pułapek w sieci. - Spektakl nauczył mnie, że w Internecie nigdy nie jesteśmy anonimowi i zawsze ponosimy konsekwencje za swoje czyny. Pokazał, że obrażanie innych w prawdziwym życiu lub w Internecie jest bardzo złe, ponieważ można sprawić wielu osobom przykrość. Zachęcił, aby więcej czasu spędzać na spotkaniach z przyjaciółmi, ponieważ sms-y nie zastąpią prawdziwej rozmowy, a telefon przyjaciela - podkreśla 12-letnia Julia ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Spektakl sfinansowany został z budżetu gminy Żarów przeznaczonych na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group