Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Stop hejtowi

Piątek, 15 kwietnia 2022, 17:09
Autor: red
Świebodzice: Stop hejtowi
Fot. UM Świebodzice
Sala Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach została wypełniona po brzegi laureatami konkursu ogłoszonego w ramach kampanii społecznej Stop Hejt, która z powodzeniem trwa w naszym mieście od kilku miesięcy.

Jak informuje nas Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Przystąpiło do niego 100 uczestników, a finalnie wpłynęło 60 bardzo kreatywnych prac w czterech kategoriach:
film,
prezentacja multimedialna,
praca plastyczna,
praca multimedialna,
wiersz,
piosenka,
komiks.

Wszystkie prace nawiązywały swym przesłaniem do zaprzestania hejtu. Widniały na nich mocne i bardzo czytelne przekazy zarówno na nagranych filmach, prezentacjach, plakatach czy rysunkach.

W ceremonii wręczenia nagród uczestniczył Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański - koordynator kampanii, Maciej Więcek-pomysłodawca kampanii - kierownik I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do wykonywania Orzeczeń w sprawach Rodzinnych i Nieletnich, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa,PO Dyrektora Aneta Sterna, pracownicy OPS.

W swym wystąpieniu Zastępca Burmistrza Miasta pogratulował uczestnikom wspaniałych pomysłów, wielkiego zaangażowania, a przede wszystkim zainteresowania się tematem hejtu, z którym wiele osób musi zmierzyć na co dzień.

Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański podkreślił, że w naszym mieście nie będzie przyzwolenia na hejt i należy z nim wałczyć, tak, aby nikt nie pozostał sam jako ofiara hejtu, przemocy.

Słowa Zastępcy Burmistrza potwierdzili w swych wystąpieniach także: Robert Sysa (prowadzący spotkanie) oraz Maciej Więcek.
Podczas uroczystości wszystkie prace zostały wyeksponowane w sali MDK, a prezentacje i filmy zostały wyświetlone. Bardzo dobrym pomysłem było wydrukowanie trzech najładniejszych i najciekawszych prac plastycznych na banerach, które już niebawem zawisną w przestrzeni naszego miasta.

W trakcie uroczystości zaprezentowana została twórczość literacka jednego ze zwycięzców.

Zastępca Burmistrza, Dyrektor OPS oraz pomysłodawca akcji wręczyli wszystkim dyplomy oraz nagrody, a były one bardzo atrakcyjne. To m.in. za pierwsze miejsca vouchery do sklepu sportowego oraz bezpłatne wejścia na basen oraz słodycze.
Zastępca Burmistrza Miasta w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy złożył w imieniu Burmistrza Miasta Pawła Ozgi oraz własnym serdeczne życzenia zdrowia, wspaniałych spotkań rodzinnych, spokoju oraz radości. Zastępca odniósł się także do bardzo trudnej sytuacji na Ukrainie, przekazał dla uchodźców słowa wsparcia.

Konkurs nadzorowała przedstawicielka OPS Aneta Rajca. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Poniżej prezentujemy zwycięzców i laureatów konkursu w danych kategoriach:

FILM
I miejsce - Środowiskowy Dom Samopomocy
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1
III miejsce – Świetlica Środowiskowa „Tęczowa Gromada”
Wyróżnienie – Gabriela Stoncel

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA:
I miejsce – Witold Wójcik
II miejsce – Kamila Natanek
III - Kacper Jaworski

PRACA PLASTYCZNA:
I miejsce – Bartosz Okoński
II miejsce – Aleks Nowak
III miejsce – Zosia Troszczyńska

PRACA MULTIMEDIALNA
I miejsce – Natalia Świderska
II miejsce – Piotr Stolz
III miejsce – Julia Wlazło

PIOSENKA, WIERSZ, KOMIKS
I miejsce – Wojciech Kacprzak
(nie wpłynęło więcej prac w tej kategorii)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group