Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 1000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: STOP nielegalnym odpadom

Piątek, 10 lutego 2012, 8:51
Aktualizacja: 11:50
Autor: Gmina Żarów
Gmina Żarów: STOP nielegalnym odpadom
Fot. użyczone
Powiadomieniem prokuratury zakończyła się sprawa nielegalnego składowania odpadów przez jedną z firm działających na terenie byłych zakładów chemicznych w Żarowie.

6 lutego br. w tej sprawie Burmistrz Żarowa Leszek Michalak, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Pudlik oraz komisja ds. ochrony środowiska Rady Miejskiej Żarowa spotkali się z mieszkańcami miasta.

– My jako mieszkańcy mówimy stanowcze nie, nie chcemy składowania na terenie naszej gminy żadnych odpadów. Należy to jak najszybciej zlikwidować – mówili podczas spotkania oburzeni mieszkańcy.

Na pomysł magazynowania na terenie byłych zakładów chemicznych w Żarowie odpadów, wpadły dwie z funkcjonujących na tym terenie firmy: Agmar oraz Eco-Service Wrocław. Obie w grudniu 2011 roku wystąpiły do Starostwa Powiatowego w Świdnicy o zezwolenie na zbieranie odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne. W obydwu przypadkach opinie Burmistrza Żarowa, nadesłane w tej sprawie do Starostwa Powiatowego w Świdnicy, były negatywne. Negatywna w tej sprawie jest również opinia komisji.

Firma z Wrocławia działalności jednak nie rozpoczęła. Wciąż czeka na decyzję Starostwa Powiatowego w Świdnicy w sprawie wydania zezwolenia na zbieranie odpadów przemysłowych na terenie swojej działki. Uczestniczyła także we wczorajszym spotkaniu. Mieszkańcy Żarowa nie dopuścili jednak firmy do głosu. Tymczasem druga z firm rozpoczęła nielegalne składowanie odpadów na tym terenie.

– Wszyscy jesteśmy tym faktem zbulwersowani. Natychmiast podjąłem w tej sprawie działania. Zawiadomiliśmy już odpowiednie służby tj. Sanepid, Policję, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, a nawet Prokuraturę. Nie ma takiej możliwości, żeby żarowianie mieszkali w okolicy nielegalnego wysypiska śmieci – powiedział Burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy. Za dwa tygodnie kolejne spotkanie mieszkańców z Burmistrzem Miasta oraz przedstawicielami firmy nielegalnie składującej odpady na terenie miasta oraz jednostek, które o fakcie zostały powiadomione.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group