Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 889
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Stop wandalom

Poniedziałek, 26 listopada 2012, 12:59
Aktualizacja: 13:00
Autor: UM Żarów
Żarów: Stop wandalom
Fot. UM Żarów
Skradzione elementy fontanny wodnej, popisane elewacje budynków, uszkodzenia i kradzieże słupków chodnikowych. Na terenie Żarowa coraz częściej dochodzi do aktów wandalizmu.

W miniony piątek 16 listopada doszło do zniszczenia jedynej, czynnie działającej fontanny w mieście. Nieznani sprawcy wyłamali i następnie skradli dysze wodne z fontanny pod Nefrytem. Ale to nie koniec chuligańskich działań na terenie Żarowa.

W ostatnim czasie zanotowaliśmy znaczny wzrost uszkodzeń i kradzieży ozdobnych słupków chodnikowych, dewastacji elewacji budynków w centrum miasta czy niszczenia ozdobnych drzewek i palików znajdujących się na żarowskich skwerach – wyjaśnia Krystian Chęciek z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Pokrycie strat spowodowanych tego typu aktami wandalizmu kosztują gminę Żarów rocznie kilkanaście tysięcy złotych. Dlatego sprawa została już zgłoszona na Policję. – Dbając o estetykę naszego miasta zwróciliśmy się z prośbą o pomoc do żarowskiej Policji. Takie zachowania są niedopuszczalne. Dlatego liczymy na pomoc w odnalezieniu sprawców zdarzeń oraz zapobieganiu takim sytuacjom w przyszłości. Nie bójmy się także reagować na zauważone wszelkie akty dewastacji – mówi zastępca burmistrza Żarowa Grzegorz Osiecki.

Co zrobić, gdy jesteśmy świadkami aktów wandalizmu? W godzinach od 8:00 do 15:30 sprawę możemy zgłosić do Urzędu Miejskiego w Żarowie, pod numerem telefonu 74 85 80 591, wew. 351 lub na komisariat Policji, pod numerem tel. 74 85 80 577.

(Agnieszka Gryc Rzecznik Prasowy UM w Żarowie)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group