Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Stracili uprawnienia

Sobota, 28 września 2019, 7:56
Autor: red
powiat świdnicki: Stracili uprawnienia
Fot. KPP Świdnica
107 km/h i 103 km/h to prędkości z jaki w terenie zabudowanym, gdzie obowiązują ograniczenia do 50 km/h, poruszali się dwaj kierowcy zatrzymani w ciągu jednego dnia przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy. Obaj musieli na najbliższe 3 miesiące „rozstać się” ze swoimi uprawnieniami do kierowania.

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km na godzinę trudno racjonalnie wytłumaczyć, chociaż kierowcy próbują……. Opowiadają policjantom o nagłych zdarzeniach losowych, o członkach rodziny w szpitalach, tłumaczą, że śpieszą się po dzieci….. Niestety w tym pośpiechu zapominają, że przekraczając tak znacznie prędkość, zwłaszcza w terenie zabudowanym, narażają nie tylko swoje życie i zdrowie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące.

Pomimo dość dużej dolegliwości jaką jest niemożność prowadzenia pojazdów przez kolejne 3 miesiące, znajdują się niestety kierujący, którzy lekceważą przepisy.

107 i 103 km/h to prędkości z jakimi, po drogach Żarowa i gminy Żarów z ograniczeniami do 50 km/h, pędzili kierowcy Audi i Mercedesa zatrzymani przez policjantów ze świdnickiej „drogówki”.

Kierujący zostali ukarani mandatami w kwotach po 400 złotych, otrzymali także po 10 punktów karnych, a ponadto będą musieli przesiąść się na najbliższe 3 miesiące na fotel pasażera, bowiem za zbyt szybką jazdę „pożegnali się” z uprawnieniami do kierowania na najbliższe 3 miesiące.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group