Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Strategia dla Świebodzic – lata 2011–2020 wstępnie zaplanowane

Sobota, 7 maja 2011, 8:07
Aktualizacja: 8:08
Autor: red.
Świebodzice: Strategia dla Świebodzic – lata 2011–2020 wstępnie zaplanowane
Fot. UM Świebodzice
Prace nad Strategią Rozwoju Społeczno–Gospodarczego Miasta Świebodzice na lata 2011–2020 weszły w decydującą fazę, rozpoczęły się bowiem konsultacje społeczne.

Strategia odpowiada na pytania: jakie kierunki rozwoju przyjmie miasto do 2020 roku i co będzie priorytetem, jakie obszary życia społecznego powinny być dla samorządu najważniejsze?

- Sporo ciekawych informacji przyniosła pierwsza tura bezpośrednich konsultacji, które w czwartek, 5 maja, niemal przez cały dzień odbywały się w świebodzickim ratuszu - mówi Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy świebodzickiego magistratu. - Prowadziła je firma Hektor z Tarnowa, która na zlecenie gminy przygotowuje strategię. Przedstawiciele firmy spotkali się najpierw z Młodzieżową Radą Miejską, następnie z radnymi, pracownikami urzędu a na koniec z mieszkańcami miasta, na tym spotkaniu pojawili się głównie przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Prowadzący spotkania dr Stanisław Lis, prezes firmy Hektor, objaśniał zasady budowania strategii, dokumenty nadrzędne, które brane są pod uwagę podczas przygotowywania lokalnych planów rozwoju (muszą być powiązane z programami narodowymi i regionalnymi); prezentował także zaproponowaną wstępnie wizję rozwoju miasta do 2020 roku oraz obszary i cele strategiczne, poprzez które będzie ona realizowana.

Ogólnym, roboczym założeniem strategii jest uczynienie ze Świebodzic miasta przyjaznego i bezpiecznego, dążącego do zapewnienia swoim mieszkańcom dobrych warunków życia i zaspokajanie ich potrzeb. Miasto będzie się starało realizować te założenia poprzez następujące obszary:
* infrastruktura miejska,
* promocja przedsiębiorczości,
* turystyka i rekreacja,
* edukacja i kultura,
* polityka społeczna.

W trakcie konsultacji pojawiły się dwa nowe obszary, które zostaną uwzględnione w strategii. To:
* ochrona zdrowia,
* rolnictwo i ochrona środowiska.

Młodzi ludzie zwracali szczególną uwagę na organizację czasu wolnego poprzez utworzenie w mieście miejsca, w którym mogliby codziennie się spotykać, spędzić ciekawie czas, skorzystać z internetu czy realizować swoje pasje. Podczas spotkań z radnymi i pracownikami magistratu szczególny nacisk położono na kwestie związane z zabezpieczeniem przeciwpowodziowym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group