Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1386
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kłaczyna: Strategia na Kłaczynę

Sobota, 9 marca 2024, 11:27
Autor: red
Kłaczyna: Strategia na Kłaczynę
Fot. UG Dobromierz
Rozpoczęto realizację strategii sołectwa Kłaczyna.

O tym, że warto uczestniczyć w inicjatywach sołeckich wprost dowodzi zaangażowanie powołanej Grupy Odnowy wsi Kłaczyna, która w grudniu 2023 roku zadbała o przygotowanie Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi i tym samym „otworzyła drzwi” do aplikowania o środki finansowe w ramach programu regionalnego „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.

Jednym z celów określonych w strategii było doposażenie obiektu świetlicowego, co zostało zrealizowane m.in. poprzez zakup nowego wyposażenia do małej salki (stoły, krzesła, szafy, ekran), wyspy kuchennej, generalnego odświeżenia pomieszczeń oraz nasadzenia drzew i krzewów na skwerze przed świetlicą.

Nad opracowaniem strategii i realizacją zadania czuwał zespół w składzie: Jolanta Brach – liderka grupy wraz z sołtys Urszulą Wasilewską, Bożeną Jankowską, Iwoną Morawską, Moniką Pyzik, Danutą Ślączką, Anną Stachowską, Aliną Wójcik, Jackiem Wójcikiem, Janiną Wieczerzak i Małgorzatą Andrzejewską.

Warto też dodać, że obecnie czekamy na dostawę do sołectwa wiat przystankowych, barierek mostowych, a prace przy projektowaniu kanalizacji w Kłaczynie przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group