Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1523
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Straty po nawałnicy

Poniedziałek, 7 września 2020, 11:25
Autor: red
Gmina Strzegom: Straty po nawałnicy
Fot. UM Strzegom
Gwałtowna nawałnica wyrządziła wiele szkód w gminie Strzegom. Szczególnie ucierpiały sołectwa: Stanowice, Modlęcin i Olszany.

Żywioł pozrywał całkowicie lub częściowo dachy, powalił i połamał drzewa oraz słupy energetyczne. Wiele gospodarstw pozbawionych zostało prądu. Według wstępnych szacunków, poszkodowanych zostało 68 gospodarstw domowych. Ewakuowano 7 osób.

By szybko pomóc poszkodowanym, gmina Strzegom udostępniła podnośniki należące do spółki ZUK i wydała wielkoformatowe folie do zabezpieczenia dachów. Pomoc społeczna dotarła do wszystkich osób poszkodowanych. Strzegomski samorząd wystąpi do wojewody dolnośląskiego o pomoc finansową w wysokości ok. 400 tys. zł na zasiłki dla mieszkańców po 6 tys. zł na rodzinę.

Władze Strzegomia dziękują przede wszystkim naszych strażakom ochotnikom, którzy bardzo mocno zaangażowali się w pomoc (10 jednostek). Dodatkowo pracowała jednostka spoza naszej gminy wchodząca w skład odwodu komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Słowa uznania należą się także cywilowi z Olszan, który wsparł działania strażaków. Podziękowania należą się również naszym spółkom miejskim, opiece społecznej i pracownikom Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group