Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki/region: Straż pożarna walczy z wodą, służby monitorują rzeki

Poniedziałek, 10 stycznia 2011, 10:48
Aktualizacja: 18:04
Autor: KO
powiat świdnicki/region: Straż pożarna walczy z wodą, służby monitorują rzeki
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Na terenie powiatu nie mamy przekroczonych stanów alarmowych, jedynie stan ostrzegawczy w Kraskowie, który jest monitorowany – mówi Kazimierz Siemieniecki, szef wydziału zarządzania kryzysowego świdnickiego starostwa. Przez weekend strażacy kilka razy wyjeżdżali do lokalnych podtopień.

Dziś o godz. 7.00 w dwudziestu sześciu miejscach na Dolnym Śląsku były przekroczone stany alarmowe. Na Bystrzycy w Jarnołtowie aż o 54 cm, a na Czarnej Wodzie w Gniechowicach – o 13 cm. Stany ostrzegawcze z kolei przekroczone zostały w dwudziestu dwóch miejscach.

Spore zagrożenie stanowi woda z roztopów. W sobotę, 8 stycznia, strażacy interweniowali dwa razy na stacji paliw w Mokrzeszowie (rano o godz. 8 i wieczorem – o 20), w tej wsi zalana była też posesja. Zgłoszenie nadeszło również z Witoszowa Dolnego, ale okazało się, że woda przepływa przez posesję w pewnej odległości od zabudowań mieszkalnych. W niedzielę, 9 stycznia, strażacy wodę wypompowywali z piwnic w Goczałkowie i w Jugowej.

- Nasze działania polegają na wypompowaniu wody z pomieszczeń, a także na zabezpieczeniu domostw - mówi aspirant sztabowy Dariusz Szymaniak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Aktualne ostrzeżenie hydrologiczne - czytaj tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group