Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Strażacka Warta przy Grobie Pańskim

Czwartek, 31 marca 2016, 6:50
Aktualizacja: 15:31
Autor: opr.red.
Żarów: Strażacka Warta przy Grobie Pańskim
Fot. www.um.zarow.pl
Nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Pożarzyska pełnią Wartę Honorową przy Grobie Pana Jezusa. Jest to już wieloletnia tradycja podtrzymywana przez strażaków nawiązująca do pilnowania grobu Chrystusa przez rzymskich żołnierzy.

W tym roku, po raz pierwszy do strażaków z Pożarzyska dołączyli również najmłodsi druhowie. Było to dla nich wielkie wyróżnienie. - Pełnienie warty honorowej przy Grobie Pańskim to już tradycja w naszej wsi. Dla każdego ze strażaków jest to zaszczyt i wielka odpowiedzialność. Uczymy tej tradycji również naszych najmłodszych mieszkańców. Młodzi strażacy w minionym roku zadebiutowali i to z wielkim powodzeniem na strażackich zawodach gminnych w Imbramowicach. Teraz udowodnili, że bycie strażakiem to wielki powód do dumy. Swoją postawą i zaangażowaniem w pełni zasługują na gromkie brawa i szacunek - mówi Łukasz Brańka naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Pożarzysku.

Bycie strażakiem zobowiązuje. Młodzi druhowie z Pożarzyska uczą się, jak być dobrymi strażakami. Uczą się pomagać, wspierać, a kiedy już dorosną, również biec na ratunek. Mają dobre wzorce, bo starsi druhowie są dla nich przykładem do naśladowania.

Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Pożarzysku Marcin Żegliński i naczelnik Łukasz Brańka składają serdeczne podziękowania wszystkim młodszym i starszym strażakom za obecność i zaangażowanie przy adoracji grobu Pana Jezusa.

Młodzi strażacy z Pożarzyska to Jakub Majewski, Bartek Koza, Dominik Niżyński, Patryk Cieślak, Mateusz i Wojciech Przybylski, Kacper Stańczyk, Brajan Skoczyński, Oliwia Brańka i z grupy starszej Mateusz Stańczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group