Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1043
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Strażacki festyn dla Bogdana

Piątek, 5 lipca 2013, 10:27
Aktualizacja: 10:30
Autor: red.
Grodziszcze: Strażacki festyn dla Bogdana
Fot. UG Świdnica
Bogdan Baran w ubiegłym roku uległ wypadkowi w pracy i dziś porusza się na wózku inwalidzkim. Jednak nie został sam. Z pomocą strażakowi ruszyli ludzie dobrej woli organizując w minioną sobotę Festyn Charytatywny „Pomoc dla Bogdana”.

Na wszystkich chętnych, którzy sobotnie popołudnie zdecydowali się spędzić w Grodziszczu czekały zabawy w dmuchanych zamkach, trampoliny, przejażdżki konne i próba sił w walce sumo, a także malowanie twarzy i tatuaże. Ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci cieszyły się pokazy akcji straży pożarnej w wykonaniu Zawodowej Straży pożarnej z Świdnicy i OSP Piskorzów oraz występ czarodziejów. Na gościnne występy z Bystrzycy Górnej przyjechali Magowie Stowarzyszenia „Trzy sosny”, którzy dzięki swym sztuczkom tworzyli piękne bańki mydlane, w które udawało się zamknąć najmłodszych uczestników festynu.

Dla odważnych ustawiono także białe miasteczko, gdzie można było dokonać pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi, a także zapoznać się z techniką udzielania pierwszej pomocy.

Miłośnicy lżejszych wrażeń mogli szukać szczęścia w loterii fantowej, spróbować wielu smakołyków, w tym 7 kg tortu podarowanego przez Sołectwo Piskorzów oraz wysłuchać wokalnych utworów zaprezentowanych przez Amelię Bogucką, Angelikę Ślęzak oraz Kubę i Wiktora z Żarowa.

Wspaniałą zabawę, podczas której każdy znalazł coś dla siebie zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze i Ochotnicza Straż Pożarna w Grodziszczu przy współpracy Pani Sołtys – Agnieszki Karwali, Rady Sołeckiej, Parafii Św. Anny, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodziszczu oraz sportowców Zgoda Grodziszcze. Cały dochód z festynu, czyli ok. 7000 zł przeznaczony zostanie na przystosowanie mieszkania pana Bogdana do jego potrzeb, jako osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy podzielili się przysłowiowym groszem!

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group