Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: Strażackie zmagania odbyły się w Roztoce

Czwartek, 16 maja 2019, 15:18
Autor: red
Roztoka: Strażackie zmagania odbyły się w Roztoce
Fot. UG Dobromierz
Na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Roztoce odbyły się Gminne Zawody Strażackie o Puchar Wójta Gminy Dobromierz.

Mimo deszczowej aury do rywalizacji zgłosiło się 9 drużyn jednostek OSP naszej gminy. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe z podaniem prądów wody. Konkurencje były oceniane przez sędziów z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Ostatecznie po zaciętej walce w kategorii seniorzy mężczyźni pierwsze miejsce, puchar i dyplom, wręczane przez Wójta Gminy Jerzego Ulbina, przypadło dla OSP w Dobromierzu, drugie dla OSP w Kłaczynie, a trzecie dla OSP w Gniewkowie. W kategorii tej również pucharem i dyplomem za swój udział została odznaczona OSP Roztoka i OSP Jugowa. W zawodach udział brała jedna grupa kobieca z OSP Dobromierz, która otrzymała puchar i dyplom. Natomiast wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych najlepszymi okazały się wśród chłopców OSP Dobromierz przed Gniewkowem i wśród dziewcząt OSP Roztoka. Uczestnicy z grup MDP otrzymali z rąk włodarza gminy puchary wraz z dyplomami oraz ufundowane przez Urząd Gminy Dobromierz nagrody rzeczowe.

Poza tym za wysługę lat zostali odznaczeni następujący strażacy z OSP Gniewków: Jarosław Jaszowski i Sebastian Birkowski (5 lat wysługi), Tymoteusz Zawadzki, Łukasz Kowalski i Adam Kwaśnik (10 lat wysługi) oraz Lesław Rogala i Zygmunt Szustak (40 lat wysługi). Srebrną Odznakę Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych otrzymali Dawid Domeracki, Filip Tarka i Bartosz Abramowicz (OSP Dobromierz). Wójt Jerzy Ulbin wręczył zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP dla Radosława Jasińskiego i Daniela Radzikowskiego (OSP Roztoka) oraz dla Pawła Rogóża (OSP Kłaczyna).

Zawody zostały zwieńczone wspólnym spotkaniem wszystkich drużyn w świetlicy wiejskiej w Roztoce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group