Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 540
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strażacy gotowi na powódź

Wiadomości: Region - Dobromierz
Piątek, 26 lutego 2010, 8:11
Aktualizacja: 8:15
Autor: GCI Dobromierz, opr. MaS
Fot. GCI Dobromierz
Wydaje się, że uciążliwa zima powoli dobiega końca, choć synoptycy ostrzegają nas, byśmy nie cieszyli się zbyt wcześnie. Znikają ogromne usypiska śniegu, za to wszędzie pojawiają się strumyczki i potoczki, czemu sprzyjają wysokie temperatury i słońce. Jak na razie hydrolodzy zapewniają nas, że powódź nam nie grozi, rzeki powinny pomieścić wodę, chyba, że nastąpią jakieś awarie czy przecieki w wałach. Na zimne dmuchają jednak strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzicach.

Strażacy w środę, 24 lutego, dość szczegółowo zapoznali się funkcjonowaniem zbiornika wodnego w Dobromierzu. Wszystko po to, by w razie zagrożenia powodziowego być dobrze przygotowanym i działać jak najskuteczniej.

- Jesteśmy przygotowani na każdą okoliczność. W ubiegłym tygodniu dokonaliśmy przeglądu sprzętu przeciwpowodziowego i jest on w pełni sprawny. W sytuacji, kiedy będzie trzeba go użyć, jest on o każdej porze dnia i nocy dostępny – zapewnia komendant gminny OSP Piotr Sułek. - Z naturą nie ma żartów i tak naprawdę nigdy nie ma pewności, czy podoła się żywiołowi, ale nasze zasoby sprzętowe oraz przeszkolona załoga nie dają nam powodów do wstydu.

Zbiornik w Dobromierzu jest miejscem kulminacyjnym, w którym magazynowana jest duża ilość wody. Przeszedł kilka lat temu prace modernizacyjne – uszczelniające, wzmacniające - jednak wiadomo, że wraz z upływem czasu wszystko traci jakość. Jak w każdym zbiorniku – możliwości gromadzenia wody są ograniczone, stąd też trzeba brać pod uwagę sytuacje alarmowe.

Szanse na zagrożenie powodziowe w gminie Dobromierz są na szczęście niewielkie, jednak wyjątkowo ostra zima jeszcze się nie skończyła.

Miejmy nadzieję, że monitorowane są również inne zbiorniki, w tym ten w Zagórzu Śl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group