Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Strażacy i strażnicy ratują łabędzie

Sobota, 26 lutego 2011, 7:34
Aktualizacja: 10:36
Autor: KO
Świdnica: Strażacy i strażnicy ratują łabędzie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Co roku ptakom zimującym na Zalewie Witoszówka trzeba pomagać. W ostatnich dniach kilkakrotnie interweniowała tu straż miejska i straż pożarna. Łabędziom przymarzają łapki do lodu.

Sześciu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy w czwartek, 24 lutego, wyrąbywało przerębel, aby uwolnić uwięzione w lodzie łabędzie. Straż została wezwana o godz. 18.27. Akcja ratunkowa trwała godzinę i dwadzieścia minut. Zwierzęta są całe i zdrowe, zostały uwolnione, ale problem z przymarzaniem pozostał.

O uwięzionych przez mróz łabędziach sygnały regularnie dostaje też Straż Miejska w Świdnicy. - Uznaliśmy, że jakby rozsypać na lodzie słomę, to by im te łapki tak nie przymarzały - mówi Stanisław Rybak, komendant straży. - Poprosiliśmy o pomoc Urząd Miejski w Świdnicy.

Na lodzie wokół przerębla rozrzucono siano. To na trochę pomoże. Ale jeśli lód na zalewie utrzyma się dłużej, potrzeba będzie więcej siana lub słomy. - W mieście jest z tym problem - mówi komendant Rybak. - Jeśli ktoś dysponuje słomą i chce pomóc ptakom, to może zgłosić się na nasz bezpłatny numer alarmowy: 986.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group