Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1041
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Strażacy po zebraniach

Środa, 22 lutego 2023, 13:19
Autor: red
Gmina Żarów: Strażacy po zebraniach
Fot. UM Żarów
Akcje gaszenia pożarów, udział w działaniach ratowniczo–gaśniczych, usuwanie skutków licznych wichur, obsługa gminnych imprez kulturalnych – to tylko niektóre zadania, które w 2022 r. wykonywali żarowscy strażacy – ochotnicy.

Zakończyły się zebrania sprawozdawcze we wszystkich jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących na terenie gminy Żarów, podczas których podsumowano miniony rok i przedstawiono plany na przyszłość.

- Każda jednostka OSP przedstawiła sprawozdania ze swojej działalności oraz sprawozdania finansowe za 2022 rok. W tegorocznych planach naszych jednostek OSP jest zakup i pozyskanie sprzętów, mundurów i środków ochrony osobistej, uczestnictwo w imprezach organizowanych na terenie gminy Żarów, pozyskanie lekkiego samochodu pożarniczego oraz budowa nowej remizy w Pożarzysku. Ma to być wspólny budynek z nową świetlicą wiejską. Na zebraniach ustaliliśmy również termin zawodów strażackich, które w tym roku odbędą się 17 czerwca – mówi Alicja Urbanik z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

We wszystkich zebraniach sprawozdawczych OSP uczestniczył burmistrz Leszek Michalak, który dziękował druhom za gotowość do niesienia bezinteresownej pomocy mieszkańcom naszej gminy i życzył, aby ten rok był dla nich pomyślny.

- Strażacy nie są tylko „od gaszenia pożarów”, ale pomagają wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi dobro społeczne. Często są pierwsi na miejscach wypadków drogowych, ratują w czasie zagrożeń żywiołami – wichurami czy podtopieniami, pomagali w transporcie osób starszych na szczepienia przeciw COVID-19 oraz – tak nieoceniona w ostatnich miesiącach pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów z Ukrainy. Dziękuję druhnom i druhom za zaangażowanie, pracę i troskę o naszych mieszkańców – dziękował burmistrz Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group