Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Strażacy po zebraniach sprawozdawczych

Wtorek, 3 kwietnia 2018, 7:19
Autor: r
Gmina Żarów: Strażacy po zebraniach sprawozdawczych
Fot. UM Żarów
Zakup specjalistycznego sprzętu i umundurowania, modernizacje strażackich remiz, więcej wyszkolonych druhów i udział w zawodach sportowo–pożarniczych. To tylko część planów, jakie na ten rok mają żarowscy strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Każdego roku druhowie omawiają je na zebraniach sprawozdawczych w swoich jednostkach.
- Zakończył się cykl zebrań podczas których strażacy wszystkich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej podsumowali kolejny rok swojej działalności oraz omówili nowe zadania na 2018 rok - mówi Michał Domański Inspektor ds. wojskowości, obrony cywilnej, bezpieczeństwa i porządku publicznego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Corocznie do żarowskich jednostek strażackich trafia dużo specjalistycznego sprzętu przeciwpożarowego. Ten rok ma być pod tym względem równie udany. W planach jest również zakup nowego wozu strażackiego do kolejnej jednostki OSP w Imbramowicach. Byłaby to już ostatnia jednostka OSP wchodząca do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego z terenu gminy Żarów wyposażona w nowoczesny samochód.
- Wyposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w nowoczesny sprzęt to inwestowanie w bezpieczeństwo. Każdego roku strażacy otrzymują zakupiony ze środków gminy profesjonalny sprzęt i są szkoleni z zakresu ratownictwa drogowego. Dzięki temu mogą szybciej dotrzeć na miejsce i skuteczniej walczyć zarówno z pożarami, jak i ratować ludzi poszkodowanych w wypadkach samochodowych - zaznacza burmistrz Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group