Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 926
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Strażacy po zebraniach sprawozdawczych

Wtorek, 5 marca 2019, 7:10
Aktualizacja: 9:11
Autor: red
Gmina Żarów: Strażacy po zebraniach sprawozdawczych
Fot. UM Żarów
Zakończyły się zebrania sprawozdawcze we wszystkich jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących na terenie gminy Żarów.

Wśród planów, które w tym roku zamierzają realizować strażacy są remonty remiz strażackich, pozyskanie i zakup specjalistycznych sprzętów pożarniczych oraz umundurowania, szkolenia druhów czy prace społeczne na terenie jednostek.

– Podsumowaliśmy miniony rok na tradycyjnym zebraniu sprawozdawczym. W naszych planach jest zakup i pozyskanie sprzętu pożarniczego, umundurowania i środków ochrony osobistej. W zakresie prac społecznych na rzecz OSP i środowiska będzie to konserwacja naszego sprzętu, prace społeczne na terenie OSP i pomoc w budowie remizy. W planie działalności na 2019 rok wpisaliśmy także planowane inwestycje oraz remonty: rozbudowa remizy, zakup alarmu i montaż napędów elektrycznych do bram garażowych. Inne formy aktywności OSP we współdziałaniu z samorządem, zakładami pracy i organizacjami społecznymi to również udział w Dniach Żarowa, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, festynach i zawodach strażackich. Naszym priorytetowym zadaniem jest pomoc poszkodowanym w różnych przypadkach. Podczas zebrania otrzymaliśmy decyzję Komendanta Głównego, że z dniem 14 grudnia 2018 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzbnej została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – powiedział Grzegorz Opioła prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbnej.

Corocznie do żarowskich jednostek strażackich trafia dużo specjalistycznego sprzętu przeciwpożarowego. W tym roku kolejny nowy wóz bojowy zasilił jednostkę OSP w Imbramowicach, co oznacza, że wszystkie jednostki wchodzące do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego w gminie Żarów, posiadają nowoczesne samochody ratowniczo-gaśnicze.

– Wyposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w nowoczesny sprzęt to inwestowanie w bezpieczeństwo. Każdego roku strażacy otrzymują zakupiony ze środków gminy profesjonalny sprzęt i są szkoleni z zakresu ratownictwa drogowego. Dzięki temu mogą szybciej dotrzeć na miejsce i skuteczniej walczyć zarówno z pożarami, jak i ratować ludzi poszkodowanych w wypadkach samochodowych – zaznaczył burmistrz Leszek Michalak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group