Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Strażacy podsumowali rok

Poniedziałek, 12 stycznia 2015, 9:02
Aktualizacja: 23:03
Autor: red.
Żarów: Strażacy podsumowali rok
Fot. UM Żarów
Zwykle na miejscu zdarzenia to oni są pierwsi. Podejmują się każdej interwencji i są zawsze gotowi do niesienia pomocy. Ich jednostki dysponują nowym i specjalistycznym sprzętem, a i sami strażacy są coraz lepiej wyszkoleni. Za nimi kolejny udany rok trudnej społecznej służby. To był dobry rok, bo coraz więcej nowoczesnego sprzętu technicznego zasiliło ich jednostki.

Strażacy z Wierzbnej dołączyli do elity polskiej służby ratowniczej, kiedy zostali włączeni do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Pozyskano kolejne wozy strażackie, które trafiły do druhów. Strażacy ochotnicy w sobotę, 10 stycznia podczas spotkania opłatkowego w Bukowie podsumowali ostanie dwanaście miesięcy swojej pracy. - Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych mają za sobą kolejny dobry rok. Przy pożarach, wypadkach i najróżniejszych zdarzeniach druhowie mogli wykorzystywać specjalistyczny sprzęt. Mogli sami czuć się bezpieczniej i nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Równie ambitne plany chcemy realizować również w tym roku. Po raz pierwszy w historii do strażaków trafi zupełnie nowy wóz strażacki. Mamy zapewnienie o współfinansowaniu tej inwestycji, jak i zakupów innych sprzętów, które naszym strażakom, przy realizowaniu tej społecznej misji są niezbędne - mówił podczas spotkania wszystkich druhów w Bukowie burmistrz Leszek Michalak.

Nowe, lepsze sprzęty to przede wszystkim gwarancja skutecznej interwencji. To szansa na stuprocentowe powodzenie akcji. I na udzielenie szybkiej pomocy. Dzięki wsparciu finansowemu gminy, Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy i województwa każdego roku do żarowskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych trafia dużo nowego sprzętu. - W tym roku mamy zamiar utrzymać poziom bezpieczeństwa na podobnym poziomie. W sejmiku województwa dolnośląskiego na zadania związane właśnie z bezpieczeństwem zabezpieczyliśmy ponad 2 miliony złotych. Będziemy rozmawiać z poszczególnymi jednostkami, jakie jest ich zapotrzebowanie na ten rok. Wspólnie będziemy wspierać Ochotnicze Straże Pożarne, bo to one czuwają nad bezpieczeństwem naszych mieszkańców. Dużej ilości wypadków, pożarów, anomalii pogodowych nie unikniemy, lecz przy dobrym wyszkoleniu, wyposażeniu i owocnej współpracy możemy znacznie ograniczyć ich skutki - zaznaczał Marek Dyduch radny sejmiku województwa dolnośląskiego.

Na terenie gminy Żarów funkcjonuje siedem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zlokalizowanych w Pożarzysku, Wierzbnej, Imbramowicach, Żarowie, Bukowie, Kalnie i Mrowinach. Z roku na rok ich kondycja jest coraz lepsza. Bo każdy nowy rok przynosi zmiany i kolejne pomysły, które z pomocą życzliwych osób udaje się realizować.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group