Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 662
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rogoźnica: Strażacy porządkują poniemieckie cmentarze

Poniedziałek, 6 października 2014, 15:20
Aktualizacja: 15:21
Autor: red.
Rogoźnica: Strażacy porządkują poniemieckie cmentarze
Fot. UM Strzegom
Trwa akcja porządkowania przez strażaków gminy Strzegom poniemieckich cmentarzy. Tym razem strażacy porządkują poniemiecki cmentarz w Rogoźnicy.

Prace rozpoczęły się 26 września br. i potrwają kilka tygodni. Na wykonanie powyższych prac gmina otrzymała zgodę konserwatora zabytków. 26 września br. pracę na cmentarzu rozpoczęli strażacy OSP z Goczałkowa, Jaroszowa, Rogoźnicy, Stanowic, Tomkowic i Żelazowa. - Zaniedbany od lat cmentarz położony w centrum wsi należy uporządkować, przywrócić mu należny wygląd i utrzymać w porządku. Mamy pretensje, że na Ukrainie groby naszych rodaków są zaniedbane, a sami nie potrafimy zadbać o mogiły tych, którzy byli tu przed nami. O nich nie wolno nam zapomnieć - komentuje komendant gminny OSP gminy Strzegom, Ryszard Wikliński.

Dzięki podjętej akcji uporządkowano już częściowo cmentarze w Kostrzy i Żelazowie. - Jak wykonamy podstawowe prace porządkowe, zaprosimy strażaków z miast partnerskich Strzegomia, o wsparcie tej idei, którą na wschodzie w ramach akcji " Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" zapoczątkowała redaktor Grażyna Orłowska - Sondej - zapewnia komendant.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group