Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowice: Strażacy rywalizowali w Nowicach

Poniedziałek, 28 maja 2018, 13:23
Autor: red
Nowice: Strażacy rywalizowali w Nowicach
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Tak jak rok temu, tak i w tym roku zawody strażackie odbyły się na boisku w Nowicach.

Zbieżna była również data zmagań - 20 maja. Przede wszystkim jednak, tegoroczne Miejsko – Gminne Zawody Pożarnicze były, tak jak w latach wcześniejszych, bardzo udane. Gospodarze zawodów, czyli jednostka OSP Nowice oraz wielu mieszkańców wsi, aktywnie zaangażowało się w przygotowanie wydarzenia. Wyraz podziękowania dla Nich należą się tym bardziej, że tydzień wcześniej przez wioskę przeszła ulewa, która wyrządziła sporo zniszczeń.

Sama rywalizacja przebiegała w kilku kategoriach wiekowych. W zmaganiach brały udział zarówno drużyny męskie, jak i żeńskie. Połowę uczestników stanowiły drużyny młodzieżowe i dziecięce, co daje powody do optymizmu. Chociaż rywalizacja była zacięta, a o zajętych miejscach decydowały jak zwykle sekundy, to obyło się bez kontuzji i wypadków. W kategorii seniorów w tym roku najlepsza okazała się jednostka OSP Pastuchów. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska, a zawodom przeglądał się Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Pan Dariusz Budkiewicz oraz władze gminy na czele z Burmistrzem Panem Grzegorzem Grzegorzewiczem.

W zawodach, wzorem ubiegłego roku, wystąpiła również drużyna ochotników złożona z pracowników firmy ZEBRA Sp. z o.o. w Jaworzynie Śląskiej.

Zarząd Spółki ufundował natomiast nagrodę dla zwycięskiej OSP.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group