Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Strażacy wybierają nowe władze

Sobota, 16 stycznia 2016, 13:04
Aktualizacja: 13:07
Autor: opr.red.
Żarów: Strażacy wybierają nowe władze
Fot. www.um.zarow.pl
Ostatnie lata to dla żarowskich jednostek z Ochotniczej Straży Pożarnej czas intensywnego rozwoju. Tak mijającą w tym roku kadencję podsumowują strażacy ochotnicy, którzy podczas zebrań sprawozdawczych będą wybierać nowe władze gminnych jednostek. Kończącą się kadencję oceniali już druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Imbramowic.

Ich decyzją, w zarządzie OSP Imbramowice swoje funkcje będą sprawować dotychczasowi druhowie. - Na terenie gminy Żarów działa siedem jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Cztery z nich, Pożarzysko, Imbramowice, Żarów i Wierzbna włączone są do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Łącznie Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Żarów zrzeszają blisko 200 strażaków, w tym również druhów honorowych. Ostatnie lata w naszych jednostkach to okres ich radykalnego rozwoju, także w zakresie doposażenia. W tym czasie przybyło nam kolejnych wozów bojowych, w tym nasz zupełnie nowy Mercedes Atego. Ważne były również remonty przeprowadzone w remizach strażackich, współfinansowane z budżetu gminy Żarów. Nie zapominamy także o społecznych dokonaniach każdej jednostki. W tym zakresie pomoc naszych druhów jest nieoceniona - mówił podczas zebrania sprawozdawczego w Imbramowicach burmistrz Leszek Michalak.

Swoje dokonania na zebraniu sprawozdawczym przedstawili również sami druhowie. Omówili także plany, które zamierzają realizować w tym roku. - Miniony rok to przede wszystkim generalny remont naszej remizy strażackiej, który obejmował także prace remontowe sanitariatów. Nasza jednostka była współorganizatorem partnerskich zawodów strażackich, które odbywały się ramach Dni Żarowa. To także dobra współpraca z sołtysem i Radą Sołecką oraz Szkołą Podstawową im. UNICEF w Imbramowicach. A co w planach? Przede wszystkim dokończenie remontu remizy strażackiej, gdzie trzeba wymienić okna i wyremontować całe zaplecze kuchenne. Rok 2015 to dla jednostki w Imbramowicach aż 56 wyjazdów do pożarów, w tym również wyjazdów gospodarczych - podsumował Grzegorz Seruga naczelnik OSP w Imbramowicach.

ZARZĄD OSP IMBRAMOWICE:

Wojciech Ochęcki - prezes

Krzysztof Ciastoń - wiceprezes

Grzegorz Seruga - naczelnik

Mariusz Pilarczyk - zastępca naczelnika

Piotr Kaczorowski - skarbnik

Karol Walkiewicz - sekretarz

Mateusz Trafas i Jan Ścierko - członkowie

Harmonogram pozostałych zebrań sprawozdawczych Ochotniczych Straży Pożarnych:

Kalno: 22 stycznia, godz. 18.00 (remiza strażacka)

Wierzbna: 23 stycznia, godz. 17.00 (remiza strażacka)

Buków: 5 lutego, godz. 18.00 (remiza strażacka)

Pożarzysko: 20 lutego, godz. 17.00 (remiza strażacka)

Mrowiny: 27 lutego, godz. 17.00 (izba strażaka)

Żarów: 5 marca, godz. 17.00 (remiza strażacka)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group