Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Strażacy z gminy Żarów podsumowali rok

Czwartek, 19 stycznia 2017, 9:07
Autor: red
Żarów: Strażacy z gminy Żarów podsumowali rok
Fot. UM Żarów
To był bardzo pracowity rok dla żarowskich jednostek z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Więcej wyjazdów, specjalistycznych szkoleń, nowoczesnego sprzętu technicznego i wyjątkowych jubileuszy. Kolejne remizy strażackie doczekały się gruntownych remontów.

Siedemdziesiątą rocznicę powstania swojej jednostki świętowała Ochotnicza Straż Pożarna w Kalnie. W Wierzbnej odbyła się uroczystość poświęcenia pamiątkowej tablicy z wizerunkiem Świętego Floriana - patrona wszystkich strażaków. Takim bilansem miniony rok zakończyli druhowie jednostek z Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy ochotnicy w sobotę, 14 stycznia podczas spotkania opłatkowego w Wierzbnej podsumowali ostanie dwanaście miesięcy swojej pracy. Usłyszeli także słowa podziękowania za trudną i odpowiedzialną służbę.
- Bardzo się cieszę, ze miniony rok przyniósł nam same sukcesy, a przede wszystkim bezpieczną służbę, tak potrzebną mieszkańcom. Ale też służbę, dzięki której wdrażamy najmłodszych strażaków. Było to kolejny rok, w którym można było na Was liczyć. Dużo wydarzeń, wyjazdów, pomocy. Niech ten rok, przede wszystkim w sferze osobistej przynosi wiele satysfakcji. Niech to będzie rok pełen miłości w rodzinach i bezpieczeństwa w służbie - wszystkim druhom składał życzenia burmistrz Leszek Michalak.

Są zawsze w pełnej gotowości, by nieść pomoc, tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Lepiej wyszkoleni, lepiej dosprzętowieni. Odważni bohaterowie dnia codziennego. To dlatego tak ważne jest inwestowanie w specjalistyczny sprzęt. Dzięki życzliwym osobom, ale także przy wsparciu finansowym z budżetu gminy, Państwowej Straży Pożarnej i województwa wiele tego sprzętu trafia do żarowskich jednostek.
- Staramy się wspierać wszystkie wnioski do podziału z puli wojewódzkiej. Wiele się udaje i niektóre wnioski z gminy Żarów otrzymały dofinansowanie do zakupu nowych sprzętów czy wozów strażackich. Dziękuję za Waszą służbę. Ochotnicze Straże Pożarne wspierają cały system pożarnictwa. To cieszy, bo nasz system jest jednym z najlepszych, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W Nowym Roku tradycyjnie życzę jak najmniej wyjazdów i jak najwięcej zdrowia - mówił Marek Dyduch radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Sami strażacy także dobrze podsumowują miniony rok dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Żarów.
- To był bardzo dobry rok dla naszych jednostek. Pozyskaliśmy dużo sprzętu, wyszkoliliśmy kolejnych druhów ochotników, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. W tym roku, w naszej jednostce w Wierzbnej planowana jest budowa świetlicy nad remizą strażacką. W planach jest również pozyskanie samochodu z Państwowej Straży Pożarnej - dopowiadał Grzegorz Opioła prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

W Nowym Roku planowane są kolejne działania na rzecz funkcjonowania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Pewny jest także zakup kolejnego nowego wozu strażackiego, który trafi do druhów z OPS Pożarzysko.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group