Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Strażacy z OSP Wierzbna dostali nowy samochód

Czwartek, 2 listopada 2017, 13:59
Autor: red
Wierzbna: Strażacy z OSP Wierzbna dostali nowy samochód
Fot. UM Żarów
Wart prawie 750 tysięcy złotych Volvo od wczoraj jest już w posiadaniu strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbnej. To już drugi zupełnie nowy samochód, który trafił do starażaków w gminie Żarów.

- Nie ukrywamy, jak wielka jest nasza radość. To dla nas historyczna chwila. Fabrycznie nowy samochód zasilił jednostkę strażacką w Wierzbnej. Takie chwile nie zdarzają się często, a czekaliśmy na ten moment tak długo. To prawdzie strażackie "cacko". Spełniło się nasze marzenie. A jak wiadomo lepszy sprzęt to dla każdego strażaka gwarancja bezpieczniejszej pracy - mówi Grzegorz Opioła prezes OSP Wierzbna.

Nowy nabytek, który trafił do strażaków z Wierzbnej został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (kwota 80 tysięcy złotych), Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego (kwota 220.647,00 złotych) i budżetu gminy Żarów (kwota 445.225,00 złotych). Wyprodukowany w tym roku Volvo(S) średni samochód ratowniczo-gaśniczy kosztował dokładnie 745.872,00 złotych.
- Sześcioosobowy Volvo, który zasilił jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbnej to już drugi fabrycznie nowy samochód przekazany naszym strażakom. Pierwszy nowy wóz trafił dwa lata temu do Żarowa. Na terenie gminy Żarów funkcjonuje siedem jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Cztery z nich, Wierzbna, Żarów, Imbramowice i Pożarzysko działają w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego. Czekamy teraz na dosarczenie nowego wozu do Pożarzyska, który powinien przyjechać do nas w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że w 2018 roku kolejny nowy samochód trafi także do Imbramowic - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Nowy Volvo stoi już w remizie strażaków w Wierzbnej. Teraz czeka ich jeszcze szkolenie w zakresie obslugi wozu i sprzętu bojowego, tak aby samochód został technicznie przygotowany do wejścia w służbę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group