Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pożarzysko: Strażacy z Pożarzyska odebrali kluczyki do nowego wozu

Wtorek, 21 listopada 2017, 7:37
Autor: red
Pożarzysko: Strażacy z Pożarzyska odebrali kluczyki do nowego wozu
Fot. UM Żarów
Nowoczesny wóz ratowniczo–gaśniczy MAN trafił już oficjalnie do strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pożarzysku. Burmistrz Leszek Michalak przekazał druhom kluczyki do nowego samochodu podczas uroczystości w Burkatowie, gdzie podsumowano projekt "Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych – projekt partnerski gmin pod przewodnictwem Gminy Świdnica".

Projekt realizowany był wspólnie z gminami Brzeg Dolny, Dzierżoniów, Jaworzyna Śląska, Leśna, Męcinka, Siekierczyn, Strzegom, Świdnica, Udanin i Żarów. Łącznie, do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie świdnickim trafiło 5 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych. Kolejne pięć wozów lekkich zasiliło Ochotnicze Straże Pożarne w pozostałych powiatach. Wartość całej inwestycji opiewała na kwotę 6 563 000,00 złotych.
- Dziękuję wszystkim gminom za udział w tym projekcie. Podziękowania kieruję także w stronę burmistrza Leszka Michalaka za wsparcie w początkowym okresie przystępowania do realizacji tego projektu. Rozpoczęliśmy wówczas pierwsze spotkania robocze z burmistrzem Żarowa. I to była dla mnie prawdziwa kuźnia informacji, jak mamy się przygotować do jego realizacji i jakie elementy będą w nim oceniane. Jestem przekonany, że te samochody i sprzęt w Waszych rękach będzie stanowił wielką wartość ratowniczą. Samochody już dzisiaj są potrzebne do działań ratowniczo-gaśniczych i jeśli tylko zakończycie proces szkolenia w zakresie ich obsługi, wozy będą wykorzystywane w Waszej codziennej służbie. Życzę tyle powrotów, ile wyjazdów - podsumował projekt Tomasz Szuszwalak komendant PSP w Świdnicy, który był jednym z inicjatorów projektu.

Podczas uroczystości burmistrz Leszek Michalak przekazał oficjalnie kluczyki na ręce druhów z OSP Pożarzysko Łukasza Brańka i Karola Kudła. Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy, który trafił do Pożarzyska to sześcioosobowy MAN średni samochód ratowniczo-gaśniczy, który kosztował dokładnie 761.000.00 złotych. Dofinansowanie w wysokości 509.440,00 złotych zostało przyznane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
- To już trzeci nowy samochód, który będą w swojej służbie wykorzystywać nasi strażacy. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pożarzysku znajduje się w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego, dlatego tak ważne jest, aby do swojej dyspozycji miała nowoczesny i niezawodny sprzęt - mówił burmistrz Leszek Michalak.

Podczas uroczystości w Burkatowie wszystkie wozy strażackie i zestawy sprzętu technicznego, które trafiły do partnerów projektu poświęcił ksiądz Marek Babuśka. Liderem projektu partnerskiego była gmina Świdnica.

Projekt "Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych - projekt partnerski gmin pod przewodnictwem Gminy Świdnica" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość całej inwestycji wyniosła 6 563 000,00 zł, a dofinansowanie 4 174 720,02 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group