Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 916
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Strażacy ze Strzegomia w Horicach

Sobota, 14 października 2017, 17:49
Aktualizacja: 20:51
Autor: red
Strzegom: Strażacy ze Strzegomia w Horicach
Fot. UM Strzegom
Współpraca z miastem partnerskim Horice w Czechach układa się wzorowo. Tym razem do naszych południowych sąsiadów udała się 20–osobowa delegacja strażaków–ochotników z gminy Strzegom na czele z zastępcą burmistrza Strzegomia – Wiesławem Witkowskim i wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Strzegomiu – Pawłem Mosórem, by uczestniczyć w drugiej i ostatniej części międzynarodowego projektu pn. "Czesko–polskie zawody strażackie" ("Česko–polské hasičské závody").

Inauguracja projektu miała miejsce w Strzegomiu na początku czerwca br. Teraz przyszedł czas na rewizytę. Wyjazd odbył się w dniach 15-17 września br.
- Głównym punktem naszego pobytu w Czechach był udział w sobotnich zawodach sprawnościowych. Strażacy chodzili na szczudłach, przeciągali linę, pokonywali różne przeszkody na czas i układali herby miast z kartonów. Dzień wcześniej uczestniczyliśmy w konferencji pn. "Zaangażowanie strażaków z gminy Strzegom i Horic w akcjach ratowniczych" oraz w jubileuszu 25-lecia państwowej straży pożarnej z Horic i 120-lecia ochotniczej straży pożarnej - informuje Urszula Olszewska, prezes zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Strzegomiu.

Jak podkreśla zastępca burmistrza Strzegomia - Wiesław Witkowski, wyjazd do Horic był udany i spełnił założenia projektowe.
- Chodziło głównie o to, by nawiązać bliższą współpracę pomiędzy strażą pożarną obu miast. Te dwa spotkania dały możliwość wymiany doświadczeń i zobaczenia sprzętu strażackiego, poznania ludzi i środowiska. Wierzę, że nawiązane przyjaźnie będą owocować w przyszłości - podsumował zastępca burmistrza Strzegomia.

Projekt był współfinansowany ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 27,5 tys. euro.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group