Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1029
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Strażnicy miejscy interweniowali ponad sto razy

Poniedziałek, 23 lipca 2018, 11:53
Aktualizacja: 12:55
Autor: red
Świdnica: Strażnicy miejscy interweniowali ponad sto razy
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia obywateli w okresie 13–20 lipca.

13.07.2018r.godz.6:45 Dyżurny Państwowej Straży Pożarnej zgłosił, że z jednego z kominów budynku wielorodzinnego w Rynku wydobywa się czarny dym o nieprzyjemnym zapachu. Na miejscu na strażników miejskich oczekiwała jednostka gaśnicza, która wskazała dymiący komin. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających polegających na rozpytaniu okolicznych mieszkańców mundurowi ustalili, w którym lokalu doszło do spalania niewiadomego pochodzenia opału. Po kilku próbach dotarcia do sprawcy zadymienia,w godzinach wieczornych udało się przeprowadzić postępowanie w sprawie o wykroczenie.

14.07.2018r.godz.6:45 prośba Dyspozytora MPK o podjęcie działań na ul. Muzealnejw związku z rozrzuconymi po jezdni koszami na śmieci. Na miejsce został skierowany patrol Straży Miejskiej, który usunął z jezdni wkłady z koszy i umieścił je na swoich miejscach.

14.07.2018r.godz.14:30 zgłoszenie ze skweru przy Pl. Grunwaldzkim o mężczyźnie, który leży na ławce, najprawdopodobniej po spożyciu alkoholu. Skierowani w to miejsce funkcjonariusze ustalili, że obywatel znajduje się pod silnym wpływem alkoholu i nie jest w stanie zapanować nad swoimi odruchami. Decyzją Oficera Dyżurnego KPP nietrzeźwy został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań, gdzie po wytrzeźwieniu, w dniu następnym, został na niego nałożony mandat karny kredytowy. Ponadto otrzymał rachunek za noc przespaną w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w świdnickim KPP.

14.07.2018r.godz.10:15 mieszkaniec ul. Wałbrzyskiej zgłasza, że jego sąsiadka wypuszcza psa na klatkę schodową. Zwierzę zanieczyszcza odchodami miejsce wspólnego użytkowania, a jego opiekunka nie poczuwa się do posprzątania po swoim pupilu. Strażnicy po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających nałożyli na kobietę mandat karny w kwocie 100 zł.

15.07.2018r.godz.23:20 zgłoszenie dotyczące zakłócania ciszy nocnej przez kilku mężczyzn pod jednym z lokali gastronomicznych w Rynku. Przybyli na miejsce mundurowi pouczyli jednego z panów za zakłócanie spokoju, porządku publicznego i spoczynku nocnego. Drugi z mężczyzn niestety nie chciał zrozumieć, że ktoś może chcieć spać. W związku z popełnieniem wykroczenia polegającym na zakłócaniu spoczynku nocnego, używaniu słów nieprzyzwoitych przeciwko mężczyźnie został skierowany wniosek o ukaranie przez Sąd Rejonowy w Świdnicy.

16.07.2018r.godz.10:30 prośba o podjęcie działań w sprawie awarii bramki wejściowej na placu zabaw przy Pl. Św. Małgorzaty. W związku z brakiem możliwości zabezpieczenia urządzenia bramka została zdemontowana przez strażników miejskich i zabezpieczona w ich siedzibie. W dniu następnym urządzenie zostało przekazane podmiotowi odpowiedzialnemu za stan techniczny miejskich placów zabaw.

17.07.2018r.godz.6:55 operator monitoringu wizyjnego Straży Miejskiej zgłosił, że w Zaułku Kupieckim mężczyzna załatwia potrzebę fizjologiczną. Na miejscu funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę mandat karny kredytowy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group