Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Strażnicy miejscy zrealizowali ponad sto interwencji

Sobota, 3 listopada 2018, 11:00
Autor: red
Świdnica: Strażnicy miejscy zrealizowali ponad sto interwencji
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej straży Miejskiej na zgłoszenia obywateli w okresie 26 października–1 listopada.

26.10. 2018r. godz. 19:10 prośba mieszkańca Pl. Grunwaldzkiego o podjęcie działań względem mężczyzny, który leży na chodniku pod halą targową. Skierowani w to miejsce funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znajduje się pod silnym wpływem alkoholu i nie jest w stanie zapanować nad swoimi odruchami. Decyzją Oficera Dyżurnego KPP nietrzeźwy osobnik został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Sprawa swój finał znajdzie przed Sądem Rejonowym w Świdnicy. Sprawca otrzymał także rachunek za przespaną noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w KPP.

27.10. 2018r. godz. 15:40 zgłoszenie z ul. M. K. Słóbódzkiego o psie mieszkańców z ul. W. Wróblewskiego, który notorycznie biega samopas po Oś. Młodych. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających i rozpytaniu okolicznych mieszkańców strażnicy ustalili adres zamieszkania właścicieli czworonoga. W stosunku do sprawcy wykroczenia zostało przeprowadzone postępowanie zgodnie z Kodeksem postępowania w sprawach o wykroczenie. Miejmy nadzieje, że zastosowana sankcja doprowadzi do właściwego nadzoru nad zwierzęciem.

28.10. 2018 r godz.13:30 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji prosi o interwencję w stosunku do lokatora jednej z kamienic przy ul. Długiej w związku z podejrzeniem o spalanie śmieci. W trakcie czynności wyjaśniających dokonano kontroli paleniska.
Z interwencji strażnicy sporządzili protokół kontroli.

29.10. 2018r. godz. 17:25 mieszkaniec ul. Bobrzańskiej prosi o pomoc w związku z zaklinowaniem się dużego psa w okienku piwnicznym jego posesji. Przybyli we wskazane miejsce strażnicy miejscy uwolnili duszącego się psa z pułapki i oddali go właścicielowi.

30.10. 2018r. godz. 14:50 n/n mężczyzna zgłasza, że na ul. Przemysłowej jadąc w kierunku
ul. W. Witosa przechylony i mało widoczny jest znak „Objazd”. Przybyli w to miejsce funkcjonariusze ustawili znak prawidłowo.

30.10. 2018r. godz. 16:30 prośba o podjęcie działań względem osób, które przy ul. Spółdzielczej wyrzucają przez okno meble. Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających nakazano zaprzestać tej czynności, posprzątać wyrzucone rzeczy, a pozostałe wyposażenie mieszkania wynieść z budynku po schodach. Sprawca wykroczenia został pouczony.

31.10. 2018r. godz. 7:45 patrol strażników miejskich został poproszony o podjęcie interwencji na ul. Grodzkiej w stosunku do leżącego na chodniku mężczyzny. Po przybyciu na miejsce mundurowi dobudzili mężczyznę i przeprowadzili postępowanie wyjaśniające. Zakończyło się ono nałożeniem mandatu karnego na sprawcę wykroczenia, który po zakończonej interwencji udał się do miejsca zamieszkania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group