Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1328
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Strażnicy w akcji

Wtorek, 24 maja 2022, 9:39
Aktualizacja: 9:43
Autor: red
Świdnica: Strażnicy w akcji
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 13 do 19 maja 2022 roku.

13.05.2022r. godz.16.31 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące pojazdu zaparkowanego na terenie „miasteczka ruchu drogowego” przy Szkole Podstawowej nr 8. Kierowca pojazdu wjeżdżając na ten teren nie dostosował się do znaku B-1 „zakaz ruchu”. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Sprawca został ukarany mandatem karnym oraz otrzymał 5 punktów karnych.

13.05.2021r. godz.22.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego w podwórzu ulicy Łukowej. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali tam bezdomnego Rafała O. Mężczyzna porusza się na wózku inwalidzkim, z którego ze względu na stan upojenia alkoholowego spada. Kilka dni wcześniej ze względu na fatalny stan zdrowia został on przewieziony do szpitala, z którego na własne żądanie się wypisał. Tym razem również konieczne było wezwanie pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został ponownie przewieziony do szpitala.

14.05.2022r. godz.8.46 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące zablokowania bramy wjazdowej na teren Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych przy ulicy Słobudzkiego. Fakt ten spowodował poważne utrudnienia w dotarciu do ośrodka osób na wózkach inwalidzkich. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Kierowca został ukarany mandatem karnym.

14.05.2022r. godz.12.11 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej w Parku Centralnym. Fakt ten potwierdził również operator monitoringu wizyjnego. Skierowani na miejsce strażnicy szybko przerwali imprezę wypisując degustatorom trunków mandaty karne.

17.05.2021r. godz.15.47 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kaczki wraz z siedmioma kaczętami spacerującymi po skrzyżowaniu ulicy Zamenhofa z ulica Ofiar Oświęcimskich. Skierowany na miejsce patrol nie zlokalizował kaczej rodziny. O godzinie 1654 mama z młodymi pojawiła się przy ulicy Niecałej. Tym razem strażnicy znaleźli stado. Mama kaczka i jej potomstwo zostało wyłapane i przewiezione w bezpieczne miejsce przez pracowników schroniska dla zwierząt.

18.05.2021r. godz.12.27 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu przez dwóch mężczyzn w rejonie przystanku komunikacji publicznej na Placu Grunwaldzkim. Skierowani na miejscu strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Jeden z mężczyzn został ukarany mandatem karnym, drugi zaś za swe zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

18.05.2021r. godz.11.20 – z dyżurnym Straży Miejskiej w Świdnicy skontaktował się pasażer pociągu jadącego na trasie Wrocław – Bielawa. Mężczyzna wysiadł z tego pociągu pozostawiając w nim teczkę z bardzo ważnymi dokumentami. Dyżurny straży skontaktował się z obsługą pociągu. Na szczęście konduktor odnalazł teczkę. Uzgodniono, że roztargniony pasażer odbierze ją we Wrocławiu, gdy pociąg tam wróci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group