Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krzyżowa: „Strefa bezpieczeństwa dla Seniora"– konferencja inauguracyjna projektu „Tradycja łączy pokolenia"

Sobota, 12 maja 2018, 13:00
Aktualizacja: Niedziela, 13 maja 2018, 11:03
Autor: red
Krzyżowa: „Strefa bezpieczeństwa dla Seniora"– konferencja inauguracyjna projektu „Tradycja łączy pokolenia"
Fot. organizatorzy
14 maja odbędzie się w Krzyżowej konferencja inauguracyjna projektu „Tradycja łączy pokolenia". Będzie ona miała charakter szkoleniowy, a hasłem przewodnim wydarzenia jest: „Strefa bezpieczeństwa dla Seniora". To już trzecia edycja tego ważnego projektu, którego adresatami są starsi mieszkańcy naszego regionu.

Konferencja szkoleniowa i jej temat są odpowiedzią na zapotrzebowanie zgłoszone przez samych Seniorów i wiąże się z ich poczuciem bezpieczeństwa. Świat Seniora to także świat zagrożeń i wywoływany przez nie niepokój. Media masowo informują o kolejnych nadużyciach czy przestępstwach, których ofiarami padają Seniorzy. Na konferencję, która będzie jednocześnie konferencją inaugurującą projekt, zaproszono ekspertów na co dzień zajmujących się tematyką bezpieczeństwa (np. prawnika, policjanta, mediatora, psychologa, bankowca, lekarza).

Specjaliści będą wyjaśniać m.in.:

jak nie dać się oszukać na tzw. wnuczka i dlaczego Seniorzy są narażeni na tego typu przestępstwa,

jak nie dać się wykorzystać i nie stracić majątku, np. podpisując umowę, która z góry przewiduje stratę,

jak nie popaść w długi w sposób nieświadomy, zaowalowany,

jak zachować się po stracie bliskiej osoby, gdy są do uregulowania sprawy majątkowe/ spadkowe, (jak np. nie przejąć spadku z długiem),

jak nie stać się ofiarą życia innych (problem alimentów na wnuki / alimentów na dorosłe dzieci),

czy Senior mam prawo do zabezpieczenia finansowego,

jakie prawa ma Senior u lekarza/w szpitalu.

Celem konferencji jest wyposażenie Seniorów w wiedzę o tym, gdzie szukać pomocy i jak o nią prosić. Świadomość takich rozwiązań ma wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa u uczestników projektu.

Konferencja „Strefa bezpieczeństwa dla Seniora"

W pierwszej części konferencji swoje prezentacje poprowadzą specjaliści: lekarz, prawnik, rzecznik ds. pacjenta, przedstawiciel policji oraz przedstawiciel GOPR.

Druga część, artystyczna, również będzie dotyczyła tematu związanego z bezpieczeństwem. Tym razem sami Seniorzy przedstawią aspekty bezpieczeństwa emocjonalnego w formie teatralnej - „Biuro matrymonialne"

Trzecia część to przedstawienie założeń i programu tegorocznej edycji projektu „Tradycja łączy pokolenia" oraz prezentacje trenerów, prowadzących poszczególne warsztaty.

W tym roku projekt „Tradycja łączy pokolenia" realizowany jest w partnerstwie z dziennym Domem Pobytu Seniora w Strzegomiu. Jego podopieczni będą uczestniczyć w działaniach zaplanowanych dla Seniorów, a także będą objęci wsparciem wolontariuszy-Seniorów.

Cieszymy się również, że możemy poinformować, że projekt Fundacji „Krzyżowa" - „Tradycja łączy pokolenia", znalazł się w finale III edycji Konkursu Drzewo Pokoleń. Konkurs ten ma na celu wyłonienie oraz nagrodzenie działań i inicjatyw zmierzających do poprawy jakości życia osób starszych.

Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group