Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Strefa Kibica nie powstanie

Sobota, 4 czerwca 2016, 15:30
Autor: red
Świebodzice: Strefa Kibica nie powstanie
Fot. UM Świebodzice
Jedną z atrakcji tegorocznych Dni Świebodzic miała być transmisja meczu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 – Polska–Irlandia Płn.

Jak wiele innych samorządów, organizujących Miejskie Strefy Kibica, Świebodzice przygotowywały się do tego wydarzenia od kilku miesięcy. Celem było, by świebodziczanie, tak jak podczas poprzednich rozgrywek Euro 2012, mogli nie tylko świętować dni miasta, ale także kibicować naszym piłkarzom i razem przeżywać niesamowite emocje, związane z naszym narodowym sportem.

Niestety, stacja Polsat, która wykupiła prawa do transmisji Mistrzostw, zażądała horrendalnej opłaty za umożliwienie transmisji meczu – sięgającej 100 tys. zł, podczas gdy w 2012 roku ta opłata nie przekraczała 1000 zł (wówczas prawa do transmisji miała TVP). Polsat przedstawił stawki dopiero niedawno, trzymając je do ostatniej chwili w tajemnicy, dodatkowo nie przewidział możliwości wykupienia pojedynczego meczu.

W tej sytuacji Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz podjął decyzję o rezygnacji ze Strefy Kibica podczas Dni Świebodzic.
Podobną decyzję podjęły dziesiątki miast w całej Polsce – m. in. Brzeg, Opole, a nawet tak duże ośrodki jak Wrocław, czy Poznań, dla których stawki narzucone przez Polsat również okazały się nie do przyjęcia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group