Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Strefa Taxi miejscem zastrzeżonym

Czwartek, 28 kwietnia 2016, 10:37
Autor: opr.red.
Świdnica: Strefa Taxi miejscem zastrzeżonym
Fot. www.sm.swidnica.pl
Sobotnie popołudnie przy galerii handlowej to gorący moment i często pozostawiamy swoje pojazdy w niedozwolonych miejscach. Najbardziej uciążliwe jest to wtedy, gdy komuś utrudnimy przejazd, przejście lub pracę.

Nie inaczej było w minioną sobotę, gdy przed wejściem do galerii na jednej z kopert przeznaczonych dla postoju Taxi zaparkował samochód. Natychmiast drogą telefoniczną została o tym powiadomiona Straż Miejska. Po około 40 minutach zgłosiła się kierująca wskazanym pojazdem. Oświadczyła, że jest to źle oznakowane miejsce i mogła tam pozostawić pojazd.

Niestety, strefa taxi jest znakiem wymagającym właściwego zrozumienia, ale kierowcy są właśnie tymi uczestnikami ruchu drogowego, którzy są do tego odpowiednio przygotowywani na egzaminie. Za swój czyn otrzymała mandat w kwocie 100 zł.

Przypominamy wszystkim kierującym, iż pierwszy znak, jaki napotkamy zgodnie z kierunkiem ruchu, to na niebieskim tle przekreślony czerwoną linią napis Taxi i od tego miejsca nie wolno nam parkować aż do miejsca ze znakiem Taxi bez przekreślenia. Bardzo często kierowcy mylą te znaki i pozostawiają samochody w miejscu zabronionym, co może zakończyć się postępowaniem zgodnie z Kodeksem Wykroczeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group