Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 600
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Strefowa gotowa

Wtorek, 19 stycznia 2016, 8:57
Autor: opr.red.
Świebodzice: Strefowa gotowa
Fot. www.swiebodzice.pl
Inwestorzy mogą już od początku roku korzystać z nowego odcinka ulicy Strefowej, komunikującej tereny aktywizacji przemysłowej i Podstrefy Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest–Park". W 2013 roku powstała pierwsza część tej drogi, wiodąca od ul. Strzegomskiej do zakładu Segepo; w 2015 roku miasto wykonało II etap – odcinek, który połączył się z ul. Lotniczą. Całość ulicy Strefowej tworzy teraz charakterystyczną literkę L.

Zakres prac był bardzo duży, bo dotyczył zarówno budowy nawierzchni i chodników, jak i całej infrastruktury podziemnej. Wartość całego zadania to 3 mln zł, z czego I etap -883 tys. zł, II etap - 2,2 mln zł. Gminie udało się pozyskać dofinansowanie na realizację drugiego odcinka ul. Strefowej z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Dofinansowanie wyniosło 50 % wartości zadania.

Gotowy jest także pierwszy etap gruntownej modernizacji ulicy Świerkowej na Osiedlu Wilcza Góra. Wyremontowany został 150-metrowy odcinek nawierzchni drogi i chodników, wymieniono także sieć gazowniczą i wodną.

Na jednym z fragmentów tego odcinka, w okolicach numeru 13, znajduje się uszkodzone ogrodzenie, które musi zostać naprawione, dlatego w tym miejscu stateczne prace będą dokończone po usunięciu usterki.

Koszt prac to 250 tys. zł, finansowane w pełni z budżetu Gminy Świebodzice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group